Gazi Üniversitesine Mobbing Ofisi

4
2176

Gazi Üniversitesin’de psikolojik şiddet, baskı, kuşatma, taciz, rahatsızlık verici hareketlerle karşılaşanların başvurabileceği Mobbing Ofisi açıldı. Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber yaptığı bir açıklamada, üniversitede bir Mobbing Ofisi kurduğunu ve ofiste bir rektör danışmanının görevlendirildiğini söyledi.

[ad]

Ayrıca Rektör psikolojik baskı ve ayrımcılığın ciddi bir suç olduğunu, özellikle akademik hayatta yaşanmaması gerektiğini ve bu konuda önlem alacaklarını belirtti.

Büyükberber, öğretim üyeleri arasında ayrım yapan, ötekileştiren, ders verme hakkını, oturacağı oda, kullanacağı alet ve teçhizatı eşit ve uygun dağıtmayan tüm yöneticilerin bu kapsamda değerlendirileceğini kaydetti. Mobbing uygulaması yaptığı tespit edilen her yönetici veya yetkili hakkında da hukuki sürecin işletileceğini belirtti.

Kaynak: gazi.edu.tr

4 YORUMLAR

  1. Gazi üniversitesinin hukuka saygısı yok ki; mobbing merkezi kursun.Dostlar alışverişte görsün merkezi.Önemli olan samimiyet ve zihniyettir.

  2. gerçekten bu site ciddi çalışıyorsa yazmak istediklerim var mesela okulumun 41 yıllık ögrencisiyim geçen sene okul yapıldı ama berbat oldu anfilerde camlar vasistaslı hava alamıyoruz ve uykumuz geliyor vasistas ve kapı açarsak ceryanda kalıyoruz camların normal açılması lazımki sınıflar havalansın anfi de oturduğumuz yerler renkli koltuklar ayağa kalkınca havalanıyor bizlerde kendimizi yerde buluyoruz mimarlık bölümüne dolap istiyoruz ögrençi komitesine girmek istemiştim ama dilekçeyle geri çektirdiler halbuki 41 yıldır okulu bilen kişiydim çok yararım olurdu şu an şahsım adına dilekçe yazarak hallediyorum dahada yazacaklarım var tşk ederim

Bir yorum bırakın