Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kayıt Tarihleri

0
1229

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü yeni öğrenci kayıtları 3-4-5-6  Eylül 2012 tarihlerinde yapılacaktır. Kayıt yeri: Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı Gebze/KOCAELİ

[ad]

Sorularınız için Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı : 262 605 11 07

>>> Ulaşım bilgileri, Gerekli Belgeler ve Ayrıntılar <<<

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER 

 

Aşağıda yazılı kayıt belgelerini kayda gelmeden hazırlayıp, kayıt günü görevli personele teslim etmelisiniz.

1-Diploma: Mezun olduğunuz okuldan aldığınız diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi. (Başarı belgesi, mezuniyet belgesi yerine kullanılmamaktadır.)

2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Nüfus cüzdanınızın fotokopisini, nüfus hüviyet cüzdanınız ile birlikte getiriniz. Onaylanıp size geri verilecektir.

3-Askerlik Durum Belgesi: Askerlik çağına gelmiş (1992 ve daha önceki yıllarda doğmuş olan) Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi.

4-Fotoğraflar: 12 adet 4.5*6 ebatında fotoğraf. Fotoğrafınız renkli, şu andaki görünümünüzü yansıtacak şekilde son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır. Yüzünüz görünür ve kolaylıkla tanınabilir (erkekler için sakalsız) durumda olmalıdır. (Öğrenci tarafından fotoğrafların arka yüzüne mutlaka ad, soyad ve üniversite öğrenci numarası yazılmış olmalıdır)

Yükseköğretim öğrencileri, kılık kıyafet ile ilgili olarak yüksek yargı organları tarafından verilmiş kararlarla oluşmuş bulunan hukuki mevzuata uymak zorundadırlar.

5-Katkı Payı: Öğrenci katkı payının yatırıldığını gösteren banka dekontu. Katkı payı miktarları Bakanlar Kurulu tarafından belirlendiğinde yatıracağınız katkı payı tutarı enstitü ve öğrenci işleri web sayfasında duyurulacaktır.Yatıracağınız Katkı Payı Tutarını öğrendikten sonra Vakıflar Bankası’nın herhangi bir şubesine gidipGYTE’nin adını ve Öğrenci Numaranızı (Öğrenci Numaranız da web sayfamızda duyurulacaktır) söyleyerek herhangi bir masraf ödemeden katkı payınızı yatırınız. Bankaya gittiğinizde öğrenci numaranız ile yatırmanız gereken miktarı göreceksiniz. Yatırdığınız tutarlar için bankadan her zaman iki dekont isteyiniz ve kayıt için bunlardan birini getiriniz. İkinci dekontları kendinizde bir dosya oluşturarak saklayınız. Kayıt süresi içerisinde, katkı kredisinin çıkmamış olması kayıt işlemine engel değildir.

6-Transkript ve Ders İçerikleri: Daha önceki yıllarda ÖSS ile herhangi bir Yüksek Öğretim Kurumuna yerleştirilmiş ya da mezun olanlar; öğrenim gördükleri süre içerisinde aldıkları ve başarılı oldukları dersler arasında, kazandıkları bölümün derslerine içerik ve kredi bakımından eşdeğer ders varsa, bu derslerden, (kazandıkları Bölümün intibak komisyonunun önerisi ve Fakülte Yönetim Kurulu’nun uygun görmesi halinde) muaf sayılabilirler. Bunun için, ayrıldıkları yükseköğretim kurumundan alacakları onaylıtranskript ve ders içeriklerini dilekçelerine ekleyerek, yabancı dil hazırlık öğretiminden muaf olanların en geç 17 Eylül 2012, yabancı dil hazırlık öğretimi göreceklerin gelecek yıl ders kayıtlarından önce bölüm başkanlıklarına başvurmaları gerekmektedir. (Bu belgelerin kayıt sırasında verilmesine gerek yoktur.)

7-Öğrenci Bilgi Formu: Bu form eksiksiz doldurularak, kesin kayıtlarda teslim edilecek.

 

Bir yorum bırakın