Gediz Üniversitesi Eğitim Ücretleri (2012- 2013)

0
2152

Gediz Üniversitesi 2012-2013 Akademik Yılı Öğretim Ücretleri

2012-2013 Akademik Yılı Öğretim Ücretleri
Fakülte / BölümÜcret / TL
Meslek Yüksekokulu8.500
Hazırlık Sınıfı14.000
Fen Edebiyat Fakültesi15.500
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi15.500
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi16.500
Hukuk Fakültesi17.500

Üniversitemize kayıtlı öğrenciler için ücretlerimiz daha sonra açıklanacaktır.

  • Öğretim ücretleri üniversitenin ilan ettiği anlaşmalı banka sözleşmesinde belirtilen koşullarda sekiz taksitle ödenebilmektedir.
  • Ücretler her yıl yılsonu TÜFE oranını geçmeyecek şekilde bir sonraki öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere Üniversite Mütevelli Heyet kararıyla arttırılır.
  • Fiyatlara K.D.V. dahildir.
  • Üniversitemize kayıt yaptıran ve öğrenim ücretini ödeyen tüm öğrencilere üniversite eğitiminde kullanmak üzere bir adet dizüstü bilgisayar tahsis edilir.

Bölümlere burslu yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs karşılıksız olup, eğitim-öğretim ücretinin burs türüne göre tamamını, %50’sini ve %25’ini içermektedir. Bunun dışında kalan barınma, beslenme, kitap vb. gibi konular öğrencilerin kendileri tarafından karşılanır. Burs, Zorunlu Hazırlık Sınıfı uygulanan lisans ve önlisans programlarında Hazırlık Sınıfı dahil lisans eğitimi için beş, önlisans eğitimi için üç yıl; Zorunlu Hazırlık Sınıfı uygulanmayan lisans ve önlisans programlarında lisans eğitimi için dört, önlisans eğitimi için iki yıl süreyle ve öğrencinin başarı durumuna bakılmaksızın devam eder.

 

Ayrıntılı Bilgi ve Güncellemeler için: Gediz Üniversitesi 


Bir yorum bırakın