Genel Af Çıkacak Mı 2014 ?

Yerel seçimlere yaklaştığımız şu günlerde, genel affın çıkıp çıkmayacağı, çıkarsa ne zaman çıkacağı merak edilmekte. Adalet bakanı Sadullah Ergin, genel af sorularını cevapladı. Ergin, genel af konusunda bakanlığın herhangi bir çalışması olmadığını belirtti. Yani genel af için herhangi bir müjde bulunmamakta.

Genel af çıkartılmayacak:

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, genel af konusunda bakanlığında böyle bir çalışma olmadığını bildirdi. “Mustafa Balbay’ın tahliyesinden memnun musunuz?” sorusuna ise Ergin, “Bu içtihatlar elbette bizi memnun etmektedir.” karşılığını verdi.

2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2012 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı üzerindeki görüşmelere devam edildi. Altıncı turda; Adalet Bakanlığı, Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü bütçe ve kesin hesapları görüşüldü. Yapılan oylama ile bütçeler kabul edildi.

Soruları cevaplayan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Çorlu’da 520 dekar arazinin kamulaştırıldığını ve ceza infaz kurumu kampüsü düşündüklerini ifade etti. Cezaevlerinin günün imkanlarına göre modernleşmesi açısından bu yatırımlara ihtiyaç olduğunu dile getiren Ergin, gelinen bölgeye sıkıntı değil sosyo-ekonomik tesisler olduğunu kaydetti.

Genel af çıkarılacak mı ? AF 2014

30 Mart’a kadar bir genel af çalışması olup olmadığıyla ilgili bir soruya Ergin, genel af konusunda bakanlığında böyle bir çalışma olmadığını vurguladı. MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan’ın durumuyla ilgili bir soruya Ergin, “Tahliye kararı veren mahkemelerdir. Bizim bu yönde tasarruf hakımız yok. Sayın Alan da bildiğimiz kadarıyla Anayasa Mahkemesine başvurdu. Çıkacak sonuca göre ilgili mahkeme değerlendirecektir.” karşılığını verdi.

Etiketler: , , , ,

  

2 Yorum : “Genel Af Çıkacak Mı 2014 ?”

 1. rüzgar 28 Ocak 2014 Saat: 06:48 #

  Herkes kendisi için bişeyler ister burada elbette ama şunu belirtmek lazım eskiden verilen cezaların 1/3 oranında cezaevinde yatarken mahkumlar son çıkan yasalarda ise bu 2/3 oranına arttırıldı ve tabi hakim ve savcılarımız tıpkı eskiden olduğu gibi yüksek miktarda ceza kesmeye devam ediyorlar tabi bu da haksızlığın daniskası bence. Bu YÜZDEN AF GELMELİ ARTIKKK AFFFFFF

 2. evlat 29 Nisan 2014 Saat: 20:17 #

  DÜRÜSTLERİ AYIRARAK,YAZIYORUM,
  BAZI:(MEDYA,patronları)KÖŞE YAZARLARI,(TV,LER,deki,korkak yandaşlar)
  (Hırsızı,değil,Hırsızı YAKALAYANI suçlayan ŞAKRABANLAR)
  SİZ KORKTUKÇA,YADA,TARAF,TUTTUKÇA, BERTARAF OLACAKSINIZ, SIRA SİZEDE GELİR,
  GÖRMÜYORMUSUNUZ ASKER POLİSİMİZE,KURŞUN SIKANları UFAK UFAK TAHLİYE EDİYOLAR,
  DEVLETİ SOYANI YOLSUZLUK YAPANI,SERBEST BIRAKIYOLAR,
  GÜÇLÜYE KANUN ÇIKARIP HÜRRİYET YOLUNU AÇILIYOR.
  VATANI KORUMAK İÇİN TERÖRİSTLE SAVAŞAN POLİSİ,ASKERİ, TUTUKLUYOLAR,
  CEZAEVLERİNDE BİNLERCE SUÇSUZ, VATAN EVLADI ANA,BABASI,GENELAF DİYE YALVARIYOR,
  (PKK,KCK,ya Özgürlük,)BUMU DÜRÜSTLÜK,
  EŞİTLİK,ADALET, nerede, BU,KOŞULLARDA RÖVİZYON ŞART, GENEL AF,HAKTIR, genel af istiyorum.

Bir Cevap Yazın


Site içinde arama yapabilirsiniz: