Gri Bilge, 2015 LYS Başvuruları ile İlgili Sorularınızı Cevaplıyor

0
1069

Üniversite sınavlarının ikinci aşaması olan LYS başvuruları 8-21 Nisan tarihleri arasında alınacak. Bu yazımızda adayların bizlere yönelteceği soru cevaplamaya çalışacağız. Sık sorulan sorular doğrudan yazımızda yer almaktadır. 

Sorularınızı yorum kısmından bekliyoruz.

2015 LYS Başvuru Bilgileri:

LYS Ücretleri Ne Kadar ?

LYS ücretleri sınav başına 30 TL olarak belirlenmiştir. 2 sınava girecekseniz 60 TL yatırmanız gerekiyor.

NOT: ÖSYM adayların tüm LYS’lere katılmasını öneriyor.

Adaylar; Akbank‘ın ATM, tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı aracılığıyla, Halk Bankası ve Ziraat Bankasının ATM ve İnternet bankacılığı aracılığıyla, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Türk Ekonomisi Bankasının tüm şubeleri ile İnternet bankacılığı aracılığıyla ve tüm PTT işyerlerinden sınav ücretini yatırabileceklerdir. Adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırabilirler.

lys başvuruÖnce Başvuru Daha Sonra Ücret

Öncelikle sınava başvurunuzu tamamlamalı ardından sınav ücretini bankaya yatırmalısınız.

LYS Başvuruları Nasıl Yapılacak ? yazımızı okuyarak sınav başvuru süreci hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kimler LYS’ye başvurabilir ?

YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar isterlerse LYS’lere başvurabileceklerdir. LYS’lere başvurular 8-21 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. LYS’ler 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılacaktır. Adayların LYS sınav merkezi tercihleri, LYS başvuruları sırasında alınacaktır. ÖSYM uygun gördüğü sınav merkezlerinde sınav yapma veya yapmama yetkisine sahiptir. LYS başvuruları ile ilgili ayrıntılı bilgi daha sonra ÖSYM’nin İnternet sayfasından duyurulacaktır.

Sorularınızı bekliyoruz.

Gribilge.com sınavda başarılar diler.

Bir yorum bırakın