Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları (Ocak 2013)

0
1629

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ocak ayında yapılacak başvurularla toplam 2.176 memur alacaktır. Başvurular 17 Ocak (Çarşamba) – 26 Ocak (Cumartesi) tarihleri arasında yapılacaktır. 17 Ocak tarihinden itibaren iş talep formu doldurulacak ve internet üzerinden başvuru yapılacak. (iş talep formunu bugün sitemizden temin edebilirsiniz.) Posta, kargo veya şahsen başvuru yapılmayacak.

>>> Başvuru Yapmak İçin BURAYA tıklayınız. <<< (İş talep formu da bu adreste yer almaktadır)

Personel Alımı Yapılacak Kadrolar ve İlanlar:

gümrük bakanlığı

İş talep formuna ulaşmak için,
* TC kimlik no, doğum tarihi, nüfus cüzdanı seri/no bilgilerinizi eksiksiz ve doğru biçimde doldurmanız,
* 2012 yılı KPSS’de lisans mezunu olmanız durumunda KPSSP3, önlisans mezunu olmanız durumunda KPSSP93, ortaöğrenim mezunu olmanız durumunda KPSSP94 puan türünde 70 ve üzeri puan almış olmanız gerekmektedir.
Başvurunuzun kabul edilebilmesi için,
* İş talep formunda istenen tüm alanları eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız,
* Taranmış bir vesikalık fotoğrafınızı sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Fotoğrafınızın boyutu 300KB’ı aşmamalı, “.jpg” ya da “.jpeg” uzantılı olmalıdır.
* Başvurunuzu onayladıktan sonra, yeni bir başvuru yapma şansınız bulunmamaktadır.
* Program Mernis ve ÖSYM ile entegre çalışmaktadır. Kimlik ve adres bilgileriniz Mernis’ten, sınav sonuç bilgileriniz ÖSYM’den alınmaktadır. Mernis’te kayıtlı yerleşim yeri adres bilginiz bulunmadığı durumda, başvuru kayıt formuna yönlendirilmeyeceksiniz. Bu durumda ilgili nüfus müdürlüğünü bilgilendirerek, adres kaydınızı yaptırınız.
Lisans ya da önlisans mezunları için, 
* Mezun olduğunuz fakülte ilanda belirtilen mezuniyet şartları içerisinde sayılan fakültelerden birisi olması durumunda denklik belgesi yüklemeniz gerekmemektedir.Denklik belgesi alanına diploma ya da mezuniyet belgesi yüklemeyiniz.
* Mezun olduğunuz fakülte, mezuniyet şartları içerisinde sayılan fakültelerden birisi değil, ancak YÖK tarafından denk kabul edilen öğrenim kurumlarından birisi olması durumunda, “YÖK tarafından denkliği kabul edilen yurtiçi/yurtdışındaki bir yükseköğretim kurumundan mezunum” alanını işaretleyip, denklik belgenizi iş talep formuna eklemeniz gerekmektedir.Belgeniz 500KB’ı aşmamalı ve “.jpg” ya da “.jpeg” uzantılı olmalıdır. Belgenin 500KB üzerinde olmaması için 75 dpi çözünürlükte taranması önerilir.
Başvurunuzda sorun yaşamamanız için, 
* Kayıt işleminizi Internet Explorer 8.0 ve üzeri versiyon kullanarak yapınız.

Bir yorum bırakın