Hacettepe Üniversitesi Harç ve Eğitim Ücretleri (2012)

0
2542

Hacettepe Üniversitesi harç ve eğitim ücretleri hakkında açıklama yaptı. Buna göre Bakanlar Kurulu kararı gereği: 1. Öğretim öğrencileri ve özel yetenek sınavı ile yerleşen öğrencilerden katkı payı / harç alınmayacaktır. İkinci öğretim öğrenim ücretleri ise kayıtlardan sonra 13 – 20 Eylül 2012 tarihlerinde yatırılacaktır.

[ad]

1) 2012 yılında ÖSYM tarafından Üniversitemize yerleştirilen 1.Öğretim öğrencileri ile özel yetenek sınavı ile yerleşen öğrencilerden katkı payı alınmayacaktır. Bu öğrencilerimiz kayıttan önce veya kayıt sonrası herhangi bir ödemede bulunmayacaklardır.

2) 2012 yılında ÖSYM tarafından Üniversitemiz Hacettepe Meslek Yüksekokulu;
— Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi (İÖ)
— Endüstri Ürünleri Tasarımı (İÖ)
— Makine(İÖ)
İkinci öğretim programlarına yerleştirilen öğrenciler ile İktisat (UOLP-SUNY Geneseo) programına yerleştirilen öğrenciler de kayıt öncesi veya kayıt sırasında herhangi bir ödemede bulunmayacaklardır. Bu öğrenciler öğrenim ücretlerini 13 – 20 Eylül 2012 tarihleri arasında Vakıflar Bankasının herhangi bir şubesinden H.Ü. öğrenci numarası beyan ederek yapacaklardır.

3) Yurt dışından Öğrenci Kabul Kontenjanlarına göre Üniversitemize yerleştirilen öğrenciler kayıt öncesinde belirlenen öğrenim ücretlerini ödeyeceklerdir.

Bir yorum bırakın