Halk Eğitim Merkezleri ve Okullara Takviye Kursları Geliyor

0
1310

Dershanelerin kapatılmasının kesinleşmesinin ardından MEB okullara takviye kurslarının getirilmesi için çalışmalara başlamış durumda. Bu konuda açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, ek ders ihtiyacı bulunan öğrencilere yönelik okullarda ve halk eğitim merkezlerinde açılacak takviye kurslara ilişkin düzenlemenin hazır olduğunu bildirdi.

Dershanelerin dönüşümü gerçekleştiğinde, ders desteği almak isteyen öğrenciler ve mezun durumdaki üniversite adayları için takviye kurslar açacaklarını kaydeden Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Örgün eğitimdekiler için okullarında, mezun olanlar için de halk eğitim merkezlerinde ücretsiz takviye kursları açacağız. Bu kurslara ilgili düzenleme hazır. Dershaneden çok farklı. Dershanede verilenlerin paralel yani alternatif bir eğitim olduğunu, okuldaki müfredata uymadığını düşündüğümüz için bu sürece girdik. Mesela çocuğun fizik dersinden takviyeye ihtiyacı var. Bizim fizik öğretmenimiz takviye kursu açacak. Bunlar için öğretmenlere ek ders ücreti vereceğiz ama vatandaşlardan bunun için ücret almayacağız” şeklinde konuştu.

yusuftekinmeb

Bir yorum bırakın