Halkbank, 2015’te 1000 personel alımı yapacak

0
1286

Katılım bankacılığına gireceğini geçtiğimiz hafta açıklayan Halkbank, 2015 yılında 1000 personel alımı yapmayı düşündüğünü açıkladı. Katılım bankası kurmak için 1 milyar TL’lik sermaye artışı yapan bankanın Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, katılım bankasının 150 şubeye ulaştırmak istediklerini söyledi.

2015-2020 yılları için büyüme hedeflerini yeniden belirlediklerini belirten Taşkesenlioğlu, bilanço hedefini 100 milyar dolar olarak revize etti. Katılım bankası için öngörülen sermayenin özellikle bedelli sermaye artışı ile temin edilmesini tercih ettiklerini ifade eden Ali Fuat Taşkesenlioğlu, katılım bankasının zaman içinde tüm illerde hizmet vermesini planladıklarını belirtti.

1000 personel alınacak

Taşkesenlioğlu, hedeflerini şöyle anlattı: “Bankacılık alanındaki 76 yıllık birikimimizle bankacılığın yeni bir kolunda faaliyet göstermekten mutluluk duyuyoruz. Katılım bankacılığı alanında yaptığımız atılımla sektörün büyümesine katkıda bulunurken istihdama da katkı sağlayacağız. 150 şubeye ulaşmasını beklediğimiz katılım bankamızda bin kişinin üzerinde istihdam yaratacağız. Halkbank olarak katılım bankacılığı sektöründe önemli bir oyuncu olacağız.”

banka

HEDEF DÜNYANIN EN İYİ 150 BANKASI ARASINA GİRMEK

Marka ve piyasa değerini artırmak için kolları sıvadıklarını ifade eden Taskesenlioğlu, “Rotamızı 100 milyar doların üzerinde bilanço büyüklüğüne ulaşacak şekilde belirledik ve gelecek 5 yılda da Halkbank’ın sektörün en dinamik bankası olmaya devam etmesini sağlayacağız. Halkbank’ın ilk aşamada dünyanın en büyük 150 bankası arasında yer almasını hedefliyoruz” dedi.

Bir yorum bırakın