Halkbank 2015’te 1500 Personel Alımı Yapacak

0
1318

Halkbank genel müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, 2015 yılında 50 yeni şube açacaklarını belirtirken, 1.500 yeni istihdam hedeflediklerini belirtti. 

1.500 kişiyi işe alacağız

2015’te 50 şube açmayı hedeflediklerini belirten Taşkesenlioğlu, “Böylece şube sayımız bine yaklaşacak. Ayrıca 1.500 kişiyi de işe almayı hedefliyoruz” dedi.

“Küresel ekonomilerde devam eden durgunluğun 2015 yılının ilk çeyreğinde de etkisini sürdürdüğünü görüyoruz. ABD ekonomisi toparlanmaya başlasa da, diğer ekonomiler için hala durgunluk riskinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum Türkiye ekonomisi için de geçerli, küresel durgunluğun yılın ilk çeyreğinde Türkiye ekonomisi üzerinde de etkili olduğunu düşünüyoruz. Ancak önümüzdeki dönemde Avrupa’daki parasal genişlemenin fon akımlarını destekleyeceğini ve zayıf Euro’nun da desteğiyle toparlanma eğiliminde olan Avrupa ekonomisinin Türkiye’nin büyümesini olumlu etkileyebileceğini öngörüyoruz. Bankacılık sektörünün de katkıda bulunacağı bu tablo, aynı zamanda sektörün büyümesi için de olumlu sonuçlar doğuracaktır. Tüm bu gelişmeler ışığında bankacılık sektörünün karlılık oranlarını koruyacağına inanıyoruz. Biz de Halkbank olarak hem paydaşlarımıza hem de ülke ekonomisine olumlu katkılarda bulunacağız.”

STAR

Bir yorum bırakın