Hangi Üniversitelerde Açıköğretim Bölümleri Var ?

13
126318

Bu konuda Açıköğretim okumak isteyenler için hangi üniversitede hangi açıköğretim bölümleri olduğuna dair bilgilendirme yapacağız.

Öncelikle Açıköğretim’e 2 türlü girebilirsiniz:

  1. Sınavsız 2. Üniversite Kapsamında
  2. YGS Puanıyla (140’tan fazla puan almalısınız)

Hangi Üniversitelerde Açıköğretim Bölümleri Var ?

2013 Nisan ayı itibarıyla 3 üniversitede açıköğretim fakültesi bulunmaktadır. Bunlar: (taban puanları ve bölümleri görmek için üzerlerine tıklayınız)

acik ogretim aof

Notlar:

140’ı geçen herkes 2 yıllık AÖF‘e rahatlıkla girebilir.

4 yıllık AÖFlerin taban puanları 140 ile 160 civarında değişmektedir.

AÖF diploması, örgün diplomasıyla aynıdır.

AÖF’te dönemlik ortalama 200 – 300 tl öğretim gideri ücreti ödenir.

13 YORUMLAR

  1. Merhabalar, Marmara Ünv. Büro Yönetimi ve Yönetici Asist. 1. sınıf öğrencisiyim. 2 yıllık ön lisans bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi aöf ile 4 yıllığa tamamlama şansım var mı? Bununla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim. Teşekkürler.

  2. merhaba.buyıl girmmiş olduğum (2014)ygs sınavından baraj puanını geçtim.acaba baraj puanını geçen öğrenciler istedikleri aöf den bölümleri okuyabilir mi?bu konuda yönlendirme verir misiniz?

  3. Anadolu Ünv. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü 1. sınıfta iken bu yıl ygs sınavlarından 199 puan alarak İst.Ünv.Aöf de Sağlık kurumları İşltemeciliği seçmek istiyorum. Yalnız korkum her iki üniversitenin de sınav takvimleri çakışırsa diye tedirginim sizce denk gelir mi ? lültfen yardımcı olur musunuz? Anadolu ünv. sini aradım çakışmaz dedi ama yine de sizden de yorum almak istiyorum. Tşekkürler.

  4. merhaba ben açıköğretim lise okuyorum bitirmeme az kaldı bitrdikten sonra çocuk gelişimi okumak istiyorum ne yapmam gerekli hangi sınava girmeliyim bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim ??

  5. Arkadaşlar ben harç parasını yatırmadım 2 yıllık 4 oldu bitiremedik şimdi askerlikle ilgili sıkıntı var 4 ocaktaki ygs harç parasını yatırsam yada 12 şubattaki AÖF harç parası yatırsam uzar mı var mı bilgilendirebilecdk birileri

Bir yorum bırakın