İlk Tıp Mühendisliği Bölümü Karabük Üniversitesinde Açılacak

0
1406

Karabük Üniversitesi rektörü Prof Dr. Burhanettin Uysal, Tıp Mühendisliği bölümünün için YÖK’e yaptıkları başvurunun kabul edildiğini ve 2013-2014 eğitim öğretim yılında bu bölüme öğrenci alınacağını belirtti. Uysal, üniversitelerinde yetiştirecekleri tıp mühendislerinin tıpla alakalı cihazların üretimi ve işletmesi konusunda eğitileceklerini ve bu alanda özel ve kamuda hizmet vereceklerini ifade etti.

[ad]

Uysal’a göre böylece ülkemizde ilk tıp mühendisliği bölümü açılmış olacak.

Gribilge.com olarak bu bölümün ilk olup olmadığı konusunda şüphe içindeyiz zira tıp mühendisliğine oldukça benzeyen Biyomedikal mühendisliği bölümü çeşitli üniversitelerimizde mevcut. (Tobb, Erciyes, Başkent Üniversiteleri)
Uysal’ın konuşmasından:

“KBÜ ilklerin üniversitesi. Daha önce de ülkemizde hiç olmayan Raylı Sistemler Mühendisliğini açmıştık. Şimdi yine bir ilki gerçekleştireceğiz. Türkiye’de daha önce olmayan tıp mühendislerini yetiştireceğiz. YÖK’e başvurduk ve onay aldık. Bu bölümde tıp malzemelerininüretimi konusunda eğitim verilecek. Bir yıl İngilizce hazırlık olmak üzere dört yıl akademik eğitim aldıktan sonra mezun olacaklar”

Bir yorum bırakın