İmam Hatiplerdeki Öğrenci Sayısı 1 Milyonu Buldu

0
1150

Gaziantep Üniversitesi Sani Konukoğlu İlahiyat Fakültesi’nin açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmam Hatiplerdeki öğrenci sayılarına ilişkin bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İmam hatiplerdeki öğrenci sayısı 1 milyona ulaştı. 60 binden 1 milyona… Bu, bir şeyi gösteriyor. Bu, bir talep meselesi. Demek ki bu ülkede bizim vatandaşımızda bu konuda bir açlık vardı ki, imkan, zemin hazırlanınca yavrularını meslek liselerine, imam hatiplere gönderdiler” dedi.

28 Şubat’ın sonrasında imam hatiplerdeki öğrenci sayısının 60 bine düştüğüne dikkati çeken Erdoğan, “O dönem, bizler için imam hatipli 4 evlat sahibi olan, imam hatipli bir cumhurbaşkanı için, bizim için hüzün olmuştu. Şu anda Rabbimize hamd ediyorum, imam hatiplerdeki öğrenci sayısı 1 milyona ulaştı. 60 binden 1 milyona… Bu, bir şeyi gösteriyor. Bu, bir talep meselesi. Demek ki bu ülkede bizim vatandaşımızda bu konuda bir açlık vardı ki, imkan, zemin hazırlanınca yavrularını meslek liselerine, imam hatiplere gönderdiler” diye konuştu.

Turkey's Prime Minister Tayyip Erdogan arrives at his office in Ankara

Bir yorum bırakın