İnternet paketleri ucuzlayacak

0
1034

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, daha önceleri yaptığı açıklamasında Ocak ayında internetin ucuzlayacağını belirtmişti. Cine 5’te canlı yayın konuğu olan Elvan’a bu açıklaması hatırlatıldı. Bunun üzerine Elvan, internetin ucuzlatılması için çalışmalara devam edildiği bilgisini verdi:

“Aslında son üç yıllık sürece baktığınızda internet fiyatlarında ciddi bir ucuzlama olduğunu göreceksiniz ve bu ucuzlamanın devam edeceğini ifade ettim. Sistem nasıl sağlanıyor? Biliyorsunuz aslında interneti bir anlamda kullandıran, ücretlendiren internet servis sağlayıcılar. İnternet servis sağlayıcılarına hizmet veren ise bu konuda altyapıya sahip olan Türk Telekom.

Türk Telekom toptan olarak paket halinde internet servis sağlayıcılara bu hizmeti veriyor belirli bir ücret mukabili. İnternet servis sağlayıcıları ise kendi fiyatlarını belirliyorlar. Yani bu konuda herhangi bir yaptırımımız söz konusu değil, serbestler. Ancak Türk Telekom’un özellikle toptan satışta fiyat belirleme konusunda BTK’nın, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumumuzun yetkisi var. Dolayısıyla özellikle fiyat belirleme konusunda Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumumuzun belirlediği fiyat ölçüsünde Türk Telekom hareket etmek zorunda. Buna yönelik bir çalışmamız devam ediyor. Arkadaşlarımız gerekli altyapıyı oluşturdular. Süreç içerisinde internetin ucuzladığını hep birlikte göreceğiz”

Medya ve İletişim Sistemleri

Bir yorum bırakın