iPhone X Türkiye satış fiyatı belli oldu

0
2728

Apple’nin yeni özellikleriyle ses getiren 10. yıl özel telefonu iPhone X için Türkiye fiyatı açıklandı. iPhone X 64 gb modelinin Türkiye’deki satış fiyatı 6 bin 99 TL olacak. iPhone X 256 ise piyasaya 6 bin 899 TL’den sunulacak.

iPhone X ne zaman çıkıyor ?

iPhone X’in Türkiye’de satışının kasım ayı sonlarını bulabileceği belirtiliyor. Yine de bu konuda kesin bir bilgi bulunmuyor. Aralık ayı başlarında da satışa çıkabilir.

iPhone X Amerika’da ne kadardan satılacak, ön sipariş nerelerde geçerli ?

iPhone X’in 64 gb modeli Amerika’da 999 dolara satılacak. 27 Ekim’de ön siparişler alınacak. Apple’nin ön sipariş uygulaması ülkemizde bulunmuyor. Toplamda ise 50 ülkede Apple Ön Sipariş mevcut.

Ön sipariş verilebilecek ülkeler:

Andorra, Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çin, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Grönland, Guernsey, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, Hindistan, İrlanda, Man Adası, İtalya, Japonya, Jersey, Kuveyt, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Meksika, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Katar, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, BAE, Birleşik Krallık, ABD ve ABD Virgin Adaları’nda müşteriler iPhone X’u 27 Ekim Cuma gününden itibaren sipariş edebilecek ve 3 Kasım Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.

iPhone X’in fiyatı yurtdışında da bir çok kişi tarafından eleştirilirken, ülkemizde ne tür tepkiyle karşılanacağı henüz için belirsiz. Şimdiden bir çok sitede iPhone X vs. karşılaştırmalarını görebilirsiniz.

Bir yorum bırakın