İstanbul-Eskişehir-Ankara YHT Bilet Fiyatları Belirlendi

0
1401

İstanbul-Ankara arasında açılacak olan yeni YHT hattı için bilet fiyatları alt ve üst sınırı belirlenmiştir. Esnek fiyat uygulaması ile  60 TL ve 90 TL üzerinden hesaplamalar yapılırken, kişi başına bilet fiyatının 70-80 TL arasında olması bekleniyor.

Vatandaşa soruldu:

Devlet Demiryolları yetkilileri uzun süredir tren hattında uygulanacak olan bilet fiyatı üzerinde çalışıyor. Hatta bir anket çalışmasıyla fiyatın nasıl olması gerektiğini vatandaşa soran yetkililer, aldıkları yanıtlar üzerinden hesaplamalar yaptı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın da fiyatı kamuoyuna duyurmadan önce açılışı gerçekleştirecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunması ve nihai kararı da Başbakan’ın açılışta vatandaşa duyurması bekleniyor. Hızlı tren hattında kampanyalar yapılacak ve normal tarifenin altında biletler de satılacak. Esnek bilet uygulaması ile de belirli gün ve saatlerde bilet fiyatlarında değişikliğe gidilebilecek.

ankara istanbul yht

Bizim görüşümüz: Fiyatın pahalılığını otobüsle ulaşım sektörünün yok olmaması için yapıldığını düşünüyoruz yine de devlet eliyle ulaşım böyle pahalı olmamalı.

Bir yorum bırakın