İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Kayıt Yenileme İşlemleri

0
1441

İstanbul Üniversitesi, kayıt yenileme işlemleri 1 Nisan 2013 tarihinde sona erecektir. Bu tarihe kadar kayıtlı öğrencilerin aşağıdaki işlemleri yapmaları gerekmektedir:

2012-2013 Eğitim öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri başlamıştır. Kayıt yenileme takvimi şu şekilde uygulanacaktır:

1)    Ders Alma İşlemi: Zorunlu derslerin tümü seçilecek olup, seçmeli olan derslerden ise Öğrenci Otomasyon sisteminin DERS ALMA ekranının altındaki KURALLAR kısmında açıklamalar doğrultusunda seçilmesi gerekmektedir.

Geçmiş dönemden kalan dersi (FF) olan öğrenciler bu dersleri de tekrar almalıdır.

Ders Alma İşlemi Son Tarihi : 22 Şubat  2013

Kayıt yenileme tarihleri 01.04.2013 Pazartesi mesai bitimine kadar uzatılmıştır.

istanbul üni aöf2)    Danışman Onay İşlemi: Ders alma son tarihi bitiminden sonra toplu olarak gerçekleştirilecektir. Son Tarih: 01 Mart 2013

3)   Öğrenim Ücreti/Öğretim Gideri Ödeme İşlemi:  Ders seçimleri kontrol edilip danışman onayından geçtikten sonra Öğrenci Otomasyon sisteminden alınacak olan referans numarası ile herhangi bir Halkbank Şubesinden gerçekleştirilir. Son Tarih: 15 Mart 2013

ÖNEMLİ: Süreçler birbirine bağımlı olduğundan ve kayıt yenileme takviminde süre uzatımı yapılmayacağından ilgili tarihlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğitim öğretimin başlaması için öğrencilerimizin bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeniz rica olunur.

Bir yorum bırakın