İstanbul Üniversitesi Yatay Geçiş Başvuruları 2015-2016

48
20098

İstanbul Üniversitesi Genel Not Ortalaması ve Merkezi Yerleştirme Puanı ile geçiş için duyuru yapmıştır. 2015-2016 İstanbul Üniversitesi yatay geçiş duyurusu ve koşulları aşağıda yer almaktadır.

GNO ile yatay geçiş takvimi:

Başvuru Tarihi: 03-16 Ağustos 2015
Zorunlu Hazırlık Sınıfı Öngörülen Bölümlere/Programlara Başvuranların Yeterlilik Sınavı: 19 Ağustos 2015 Saat: 10.00 (Yer: Yabancı Diller Bölümü)
Başvuruların Değerlendirilmesi için son gün 27 Ağustos 2015
Sonuçların İnternet Sayfasında İlanı 28 Ağustos 2015
Kesin Kayıt 31 Ağustos-04 Eylül 2015
Yedek Kayıt 09-11 Eylül 2015

Merkezi yerleştirme puanı ile geçiş takvimi:
Başvuru Tarihi 03-28 Ağustos 2015
Zorunlu Hazırlık Sınıfı Öngörülen Bölümlere/Programlara
Başvuranların Yeterlilik Sınavı: 02 Eylül 2015 Saat: 10.00
(Yer: Yabancı Diller Bölümü)
Başvuruların Değerlendirilmesi için son gün 08 Eylül 2015
Sonuçların İnternet Sayfasında İlanı 09 Eylül 2015
Kesin Kayıt 14-18 Eylül 2015

istanbul_universitesi_logo

– 2015-2016  Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Kurumlararası  ve Kurum İçi  Yatay Geçiş Başvuru Koşulları ve Kontenjanları İçin TIKLAYINIZ.  (Lisans/Önlisans Not Ortalaması(AGNO) göre Yatay Geçiş)

– 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ek-Madde-1 uyarınca   Merkezi Yerleştirme Puanı İle Yatay Geçiş için TIKLAYINIZ.

– 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ek-Madde-2 uyarınca   Suriye/Mısır/Yemen Üniversitelerinden  Yatay Geçiş için TIKLAYINIZ.

48 YORUMLAR

 1. İyi geceler size bir şey sormak istiyorum.Ben guzel sanatlar okuyorum.İstanbul Univ. Edeb.Fak. Sanat Tarihi bolumune geçiş yapmak istiyorum bu gerçekleşebilir mi ayrıca bu bolumun taban puanından 20 puan yüksek.Teşekkürler.

 2. marmara üniversitesi gazetecilik hazırlık okuyorum istanbul üniversitesi gazetecilikte hazırlık sınıfı yok geçiş yapabilir miyim? teşekkürler

 3. merhaba veteriner fakültesinden istanbul üniversitesi veteriner fakültesine geçiş yapmak istiyorum ösym puanım taban puanından yüksek 4. sınıf için kontenjan açarlar mı açarlarsa kaç kişilik kontenjan açarlar.

 4. Merhaba ben yalova universitesinde hukuk fakultesi 2 sinif ogrencisiyim ganon 3.39 basvuru yapabilirmiyim
  İstanbul universitesine veya inonu ye

 5. merhaba. Bişey sormak istiyordum. Ben Kıbrıs’ta psikoloji okuyorum ve yatay geçiş yapmak istiyorum. KKTC vatandaşıyım 1.sınıfı bitirdim ortalamam 2.98. Acaba geçiş yapma şansım olabilir mi nerden öğrenicez geçiş şartlarını kaç ortalama istediklerini?

  • başvuru duyurularında yazıyor ortalamanın en az kaç olması gerektiği. büyük üniversiteler için şansınız düşük malesef

 6. merhaba.Ben istanbul üniversitesi açıköğretim coğrafya öğrencisiyim istanbul üni.coğrafya örgün eğitime geçmek istiyorum ortalamam 3.36 geçme ihtimalim varmı?

  • merhabalar önceden bir tahminde bulunmak zor, geçen yılın sonuçlarını bulabiliyorsanız araştırabilirsiniz, fikir vermesi açısından.

 7. Hocam bu istanbul universitesinin merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş başvurusu online değil mi ? Bir de bir şey soracağım o merkezi yerleştimelerin tarihi farklı değil mi? Yoksa yanlışlık olmasın.

 8. Sonuçlandığı zaman mı asil olarak çıktığımız zaman gotureceğiz değil mi belgeleri, sadece online başvuru yapacaz öyle değil mi anladığım kadarıyla ?

  • genelde başvurular ilgili fakülteye yapılıyor, duyuruda yer alan tıp fakültesi kısmında nasıl belirtildiyse o şekilde yapmalısınız. online başvuru öncelikle.

 9. merhaba. ben ist. üniv. online başvuru yaptım. sınav bilgilerimi girdim ancak “belge onay” kısmında onaylanmadı yazıyor. ama başvuru formum doğru bir şekilde tamamlandı. onaylanmaması bir sıkıntı oluşturur mu? bunu düzeltmek benim elimde olan bir şey mi?

 10. Ben yatay gecis yapmak istiyorum 2012 2013 edebiyat bolumune yerleşitim uzaktan eğitim fakültesi edebiyat bölümüne yatay geçiş mumkun mu

 11. merhaba, ben merkezi yerleştirme sistemiyle istanbul üniversitesine online olarak yatay geçiş başvurusu yaptım ama sonrasında götürmem gereken belgeler neler? kılavuzda belgelerin kesin kayıt için istendiği yazıyor ama emin olamıyorum okuldanda bilgi alamadım.Ne yapmalıyım şuanda sonuç bekleyip mi belge götürücez?

 12. Merhaba ben bu yıl açıköğretim coğrafya bölümüne yerleştim puanim örgününkinden düşük fakat yil sonu ortalamami cok yüksek tutarsam örgüne geçiş yapılabilirmi

 13. Merhaba yabancı öğrenci olarak geldim türkiyeye. Kırklareli tekstil teknolojisi den marmara giyim üretime yatay geçiş yapabilir miyim? Ösym puanım yok kendi ülkemin sınavı var

 14. Merhaba cerrahpaşa ing tıp prog. na basvuruyorum. Dil seçeneklerinde YDS görünmüyor. ÜDS , KPDS seçenekler arasında var oysaki. dil seçeneğini tıklayamadığım için yabancı dil sınavına girmem gerektiği çıkıyor formda. ne yapmalıyım

 15. Merhabalar , Bugün İstanbul Üniversitesi Kurumlararası Yatay Geçiş için İngilizce Yeterlilik Sınavı sonuçları açıklandı ve sadece puanlar yazıyor , geçme-kalma notu hakkında bilgi verir misiniz ?

 16. iyi günler ,ben adnan menderes üniversitesinde okuyorum .bahar döneminde istanbul üniversitesine yatay geçiş yapmak istiyorum. tarihleri bilmiyorum yardımcı olur musunuz

Bir yorum bırakın