İstanbul Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları (2013)

3
3611

İstanbul Üniversitesi, 2013-2014 akademik yılı için lisansüstü programlara kayıt takvimini ve başvuru koşullarını açıklamıştır.

2013-2014 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında kontenjan açılan aşağıda isimleri belirtilen enstitülerimiz programlarına ait genel ve yurtdışı kontenjanlarına başvuru işlemleri başvuru tarihleri içerisinde kesintisiz bir şekilde internet üzerinden online olarak yapılacaktır.
Online Başvuru işlemine başlamadan önce aşağıdaki linklerden; kontenjanlar, başvuru koşulları ve değerlendirme ölçütlerine ilişkin bilgileri dikkatle okuyunuz.

Koşullar ve kontenjanlar için buraya tıklayınız

Not: Online başvuru linki yukarıda yer alan PDF’ye eklenecektir. Sorun yaşarsanız yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

BAŞVURU KABUL İŞLEMLERİ VE BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1-) Genel ve Yurtdışı Kontenjanına başvurular sadece online olarak yapılacak olup, online başvuru sırasında doldurulan bilgiler adayın beyanı olarak kabul edilecektir.

2-) Yatay geçiş kontenjanına başvuru için gerekli belgeler: (online başvuru yapılmayacak olup doğrudan ilgili Enstitü Müdürlüğüne başvuru yapılacaktır.

a) Adayların kayıtlı oldukları Enstitü’den aldıkları hangi aşamada olduklarını belirtir yeni tarihli öğrenim durum belgesinin onaylı sureti;

b) Not durum belgesi (transkript) onaylı sureti;

c) ALES veya eşdeğeri sınav sonuç belgesinin internet çıktısı

d) YDS veya eşdeğeri sınav sonuç belgesinin internet çıktısı.

3-) Online başvuru işlemlerinde istenilen bilgiler adayın beyanı olacağından girilen bilgiler kaydedildikten sonra değiştirilemez.

NOT: Gerçeğe aykırı/yanlış beyanda bulunanlar ile belgelerinde noksanlık veya tahrifat olanların kesin kayıtları yapılmaz, kesin kayıtları yapılmış olsa bile kayıtları iptal edilir.

BAŞVURU, SINAV, MÜLAKAT VE KESİN KAYIT TARİHLERİ:

istanbul üniversitesi yuksek

ADAYLARIN DİKKATİNE

  • Posta ile başvuru kabul edilmeyecektir.
  • Online başvuruda sisteme girilen bilgiler kaydedildikten sonra değiştirilemez.
  • İşletme İktisadi Enstitüsünde en fazla üç programa, Diğer Enstitülerde sadece bir programa başvuru yapılabilir.

3 YORUMLAR

    • merhaba, link istanbul üniversitesinin sitesinden alınma yani kendileri başvuru linkini eklemeyi unutmuşlar. telefonla öğrenci işlerine ulaşmalısınız.

Bir yorum bırakın