İstanbul’daki üniversitenin adı değişti

0
1217

Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nin adı Altınbaş olarak değiştirildi. 

2008’de kurulan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nin adının Altınbaş olarak değişmesine karar verildi. Üniversitenin rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan, değişikliği yayınladığı bir mesajla duyurdu. 52 farklı ülkeden 1000’den fazla uluslararası öğrenciye sahip olduklarını belirten Rektör Prof. Dr. Çağrı Erhan, hedeflerinin Türkiye’yi çok iyi tanıyan gönül elçileriyle geleceğe ve barışa yatırım yapmak olduğunu söyledi.

2008 yılında kurulmuştu

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından ülkemizin en kapsamlı ve prestijli eğitim kurumu olma amacıyla 2008 yılında kuruldu.

2011-2012 akademik yılında eğitime başlayan üniversitede; Eczacılık, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar ve Tasarım, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ve Mimarlık, Tıp Fakülteleri ile Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu bulunuyor. Ayrıca Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri olmak üzere 3 enstitü eğitim veriyor.

Bugün uluslararası eğitim sistemlerine paralel bir program izleyerek teknolojik gelişmeleri eğitim ve öğretim hayatına hızla aktarmaya devam eden Kemerburgaz Üniversitesi, kısa ve uzun vadeli staj imkanları sağlayarak tüm öğrencilerini iş dünyasıyla tanıştırmayı hedefliyor. Dinamik, yenilikçi ve araştırmacı akademik kadrosu ile özgüven sahibi, bilgi ve teknoloji çağı ile uyumlu gençler yetiştiren İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, Türk eğitim ve öğrenim hayatına olan desteğini sürdürüyor.

Bir yorum bırakın