Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı Belgeleri Yayınlandı

0
1300

7 Mart 2015 tarihinde yapılacak olan 2015 Jandarma Okullar Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı’na başvuran adayların sınava girecekler yerler belli oldu.

Adaylar sınava girecekleri yeri belirten Sınava Giriş Belgesi’ni, https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C Kimlik Numaraları ve şifrelerini girerek edinebileceklerdir. Adaylar Sınava Giriş Belgesi’nin çıktısını almak zorundadır, kendilerine ayrıca bir belge gönderilmeyecektir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerindeki fotoğrafın görünür bir şekilde çıktığından emin olunması gereklidir. Adayın fotoğrafı görünür bir şekilde değilse aday sınava alınmayacaktır.

Adaylar sınava giriş belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktısını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava giriş belgesi haricinde özel kimlik belgesi getirmek zorunludur. (Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmî belge, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir.) Sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb belgeler geçersizdir. 

Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanıyabilmelerini sağlayacak, sınav görevlilerinde adayı tanımada tereddüt oluşturmayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Eğer belgeler bu özellikleri sağlamıyorsa aday sınava alınmayacaktır.  Sınav günü sınav görevlilerinin, fotoğrafından adayın kimliğini belirlemede güçlük çektiği takdirde, adayı sınava almayabileceği veya adayın sınavının geçersiz sayılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

askerlik tecil

Nüfus cüzdanı ve sınava giriş belgesi yanında olmayan adaylar hiçbir mazaret kabul edilmeksizin sınava alınmayacaklardır.

 

Bir yorum bırakın