Kasım TEOG Sınav Sonuçlarının Açıklanma Tarihi

0
1475

TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ? 25-26 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen TEOG sınavları sonrası, öğrenciler ve veliler sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını beklemeye başladılar. 

Bu konuda açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı, duyurusunda TEOG sonuçlarının Ocak ayı içerisinde açıklanacağını belirtti.

TEOG sınav sonuçları 2015

MEB’e göre geçtiğimiz yıl sonuçlar ara tatilden hemen önce Ocak ayında açıklanmıştır. Bu yıl da TEOG sonuçlarının aynı zamanda yani 2016 yılı Ocak ayında açıklanacağı bilgisi verilmiştir. Öğrenciler her zamanki gibi sınav sonuçlarını e okul aracılığıyla öğrenebileceklerdir.

 

E-Okul’dan TEOG sonucunu öğrenme:

https://e-okul.meb.gov.tr/ adresinden e-okula giriş yapılabilmektedir. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını girmeniz gerekiyor. Siteye erişim sağlandıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde “TEOG sınav sonuçları” başlığı karşınıza çıkar.

teog logo

 

TEOG sınavı soru ve cevapları yayınlandı, 1 soru iptal:

TEOG sınavı soru ve cevapları yayınlanmıştır. Sorulara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sınav sonrasında bir soru hatalı olduğu için MEB tarafından iptal edilmiştir ve tüm öğrencilerin doğru yaptığı kabul edilmiştir. Fen testi A kitapçığındaki 13’üncü soru, birden fazla cevabı olduğu için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iptal edildi.

Bir yorum bırakın