Kısa Dönem Askerlik 4 Aya Düşürülecek Mi ? İmza Kampanyaları Devam Ediyor

1
1752

Uzun dönem askerliğin, 12 aya düşürülmesinin ardından kısa dönem askerlik yapacak olanlar askerliğin 4 aya düşürülmesini bekliyor. Normal koşullarda uzun dönem 15 ay, kısa dönem ise 6 ay sürmekte.

Başbakan Erdoğan, uzun dönem askerlik süresinin kısaltılması ile ilgili olarak yaptığı konuşmada kısa dönem askerliğin aynı kalacağını belirtmişti. Ancak bir süredir TBMM Dilekçe Komisyonu’na uzun dönem askerliğin yanı sıra kısa dönem askerliğin de 6 aydan 4 aya düşmesi istemiyle başvuru yapılıyor.

asker kacagi

Dilekçeyi bir çok kişi imzaladı. Dilekçeyi imzalayanların devam etmesi ve imzaların yeterli sayıya ulaşması durumunda kısa dönem askerlik süresinde de değişebileceği tahmin ediliyor.

Dilekçeye destek:

Samet DEvir’in dilekçesine imza atmak isterseniz, https://edilekce.tbmm.gov.tr/Login.aspx adresinden giriş yapın ve imzala kısmına işaret koyun.

1 YORUM

 1. Kısa dönem askerliğin düşmesi için TBMM’ye dilekçe vermek için kampanya başlatmış bulunmaktayız.Sizlerde bu kampanyaya destek olun.

  25-30 yaş arası askere giden kısa dönemlilierin kurulu düzenini 6ay ay gibi bir süre bozmaktadır.Bunun için uzun ve kısa sönem askerliğin kısaltılması gerekmektedir.Sizde bu konuda duyarlı olun ve TBMM’ye dilekçe verin.

  https://edilekce.tbmm.gov.tr/Login.aspx

  Linkteki ” Samet DEVİR” adında “17017” dilekçe noya imza atacağız.
  Kendi başımıza dilekçe yazmayalım.
  Herkes imza atsın.
  Pazartesiye kadar 500 olması lazım.

  NOT : İmza atmak için üye olmamız gerekmektedir.

Bir yorum bırakın