Klasik Ders Kitaplarının Yerine e-Kitaplar Geliyor

0
1327

Eğitim, gelişen teknolojiyi en aktif bir biçimde takip etmesi gereken alanlardan biri. Bilgi Üniversitesinin MEB ile yaptığı ortak çalışmayla Lise ve İlköğretim öğrencileri için Türkçe e kitaplar hazırlanmaya başlandı. Bir çok üniversitede bu yönde çalışmalar görüldüğünden yakın gelecekte klasik ders kitapları büyük ihtimalle yerini e kitaplara bırakacak. 

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile yürütülen ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen “Dijital Avrupa Birliği: Lise ve İlköğretim Öğrencileri için Türkçe e-kitap” adlı proje tamamlandı. İstanbul Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ayhan Kaya, üniversitenin Santral Kampusu’nda yapılan toplantıda, e-kitabın tanıtımını yaptı. Prof. Kaya’nın verdiği bilgilere göre, kitap, üç bölümden oluşuyor. Bunlar; AB Tarihi, AB Politikaları ve Avrupa Yurttaşlığı.

24 ünitenin yer aldığı e-kitapta, 23 video, bir animasyon ve karikatürler yer alıyor. E-kitap ücretsiz indirilebilir. Web sitesi, http://digitaleurope.bilgi.edu.tr

Kaynak: Cumhuriyet

Bir yorum bırakın