Kocaeli Üniversitesi Kayıt Tarihleri ve Yerleri (2012)

0
1438

Kocaeli Üniversitesi yeni öğrenci kayıtları 3 – 7 Eylül 2012 tarihlerinde yapılacaktır. Her fakültenin kayıt tarihleri ve kayıt yerleri farklıdır. aşağıda paylaştığımız dosyada kayıt için gerekli belgeler, fakültelere göre kayıt yerleri ve diğer açıklamalar yer almaktadır. Lütfen kayıt tarihinden önce kılavuzu dikkatlice okuyunuz.

[ad]

Kocaeli Üniversitesi Kayıt Tarihleri ve Yerleri Belgenin 2. Sayfasında yer almaktadır.

Kocaeli Üniversitesi KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER


1- ÖSYS SONUÇ BELGESİ

ÖSYS Sonuç Belgesi İnternet Çıktısı,

2-DİPLOMA

Adayın mezun olduğu lise ve dengi okuldan aldığı diplomanın aslı ya da Diploması hazırlanmayan öğrenciler için yeni tarihli mezuniyet belgesi (Başarı belgesi, mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz.)

3-NÜFUS CÜZDANI VE ARKALI ÖNLÜ FOTOKOPİSİ

Nüfus cüzdanının aslı ve arkalı önlü fotokopisi (Nüfus Cüzdanınız “Öğrenci Nüfus Bilgileri” kontrol edildikten sonra iade edilecektir.)

4- FOTOĞRAF

Yasa ve Yönetmeliklere uygun, cepheden çekilmiş(renkli gözlük olmaksızın), 4,5×6 cm ebadında 6 adet fotoğraf.(belgelere yapıştırılmış olanlarla birlikte)

 

5-ÖĞRENCİ KATKI PAYI

Normal öğretim öğrencileri, katkı payı kredisi (Harç Kredisi) için müracaat etmişlerse, katkı payını (Harç) yatırmayacaklardır. Katkı kredisine başvurmayan normal öğretim öğrencileri ile ikinci öğretim öğrencileri ; Türkiye’deki tüm İş Bankası şubelerine Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Numarası’nı ibraz ederek Katkı Paylarını yatırabilirler. (Tutarlar ve Banka Hesap Numaraları, otomatik olarak çıkacaktır). Bankadan alınan dekontun bir nüshası kayıt sırasında, görevliye teslim edilecektir.

NOT: Kayıtlarda problem yaşamamanız için Katkı Paylarını Bankamatiklerden ve İnteraktif olarak yatırmayınız.

 

6-SAĞLIK RAPORU(Sadece aşağıda yazılı olan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları için)

İzmit MYO’nun Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı, Karamürsel MYO’nun Deniz Ulaştırma ve İşletme ile Gemi Makineleri İşletme  Programları, Körfez MYO, Yahyakaptan MYO, Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO’nun Özel Güvenlik ve Koruma Programı, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Oyunculuk Programı, Beden Eğitimi ve Spor Yük. Ok., Sivil Havacılık Yük. Ok., Kocaeli Sağlık Yük. Okulunun Ebelik ile Hemşirelik Programları ve Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO’nu kazanan öğrenciler tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından (Tıp Fakültesi veya Devlet Hastanelerinden alınacaktır). Heyet Raporu  getirmek zorundadırlar.

Barbaros Denizcilik Yüksekokulunu kazananlar Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Olur” raporu getirmek zorundadırlar.

7- BİLGİ FORMU ve KAYIT DOSYASI

Öğrenci Bilgi Formu ve Kayıt Dosyası Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden doldurulup kaydedildikten sonra internet çıktısı alınarak kayıtta  teslim edilmek üzere hazır olacak.

 

DİKKAT

 

(Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Numarası ile Öğrenci Bilgi Formu ve Kayıt Dosyasına Üniversitemiz web sayfasında (www.kocaeli.edu.tr) Öğrenci Linki altında, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (http://odb.kocaeli.edu.tr) sayfasında Kayıt İşlemleri Menüsü  üzerinde Öğrenci Bilgi Sisteminden ulaşılabilmektedir.)

 

Anlaşılamayan veya tereddüt ettiğiniz konular için 0 262 303 12 02 – 04 – 05 no.lu telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

 

NOT:Bu belgeleri temin ederek kayda gelirken yanınızda getiriniz. Kayıtta kullanacağınız belgelerin fotokopilerini çektiriniz ve yanınızda bulundurunuz.

  • Öğrenciler kayıt için bizzat kendileri başvuracaklardır.
  • Posta ya da noter vekaletiyle kayıt yapılmaz

Bir yorum bırakın