KPSS 2014/3 Merkezi Yerleştirme

0
1254

Devlet Personel Başkanlığı, Sağlık bakanlığına ait atamaları kapsayan KPSS 2014/3’ün açıktan değil merkezi yerleştirme olduğunu belirtti. Bu açıklamadan 2 anlam çıkarılabilir:

  • 2012/2, 2013/1 ve 2013/2 KPSS tercih işlemleriyle yerleşenler bu tercih işlemlerine başvuramazlar
  • 2014/3 tercihleri sonrasında bir yere yerleştirilenler, Haziran ayındaki 2014/1 KPSS tercih işlemlerine başvuramazlar.

İlgili açıklama:

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarına Ait 4522 Kadroya Atama

Bilindiği üzere Başkanlığımızca Ocak ayında 2014 yılında yapılacak merkezi yerleştirme işlemlerine ilişkin “Merkezi Yerleştirme Takvimi” belirlenerek ilan edilmiştir. “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” in 19 uncu maddesi Kapsamında Sağlık Bakanlığı, TürkiyeHalk Sağlığı Kurumu Başkanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığının acil personel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla haziran ayında yapılacak merkezi yerleştirme kpss 2014öncesinde bu kurumlara yerleştirme yapılmasına karar verilmiştir.
Bu itibarla 05 Mart-10 Mart 2014 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığına ait kadrolara yerleştirme yapılacaktır. Bu yerleştirme işlemine ait tercih kılavuzuna ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesinden ulaşılabilir.
Yapılacak yerleştirme “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” kapsamında bir merkezi yerleştirme olup, diğer merkezi yerleştirme işlemleri için geçerli uygulama ve kurallar bu yerleştirme için de geçerlidir. Bu nedenle bu yerleştirme işlemi ile yerleşen adaylar herhangi bir şekilde haziran ayında gerçekleşecek merkezi yerleştirmeye katılamayacakladır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir yorum bırakın