KPSS Alan Sınavı İçin Örnek Sorular Hazırlayacağız

0
1157
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, bu yıl 15 alanda yapılacak olan öğretmenlik KPSS alan sınavı için örnek soru hazırlayacaklarını ve yakında bu soruları paylaşacaklarını belirtti. 
Demir, ”Her bir sınavın hangi alt alanlardan olacağını, ne kadar soru sorulacağını ve daha sonraki aşamada örnek sorularla bu soruların nasıl olacağını konusunda önümüzdeki günlerde bir açıklamamız olacak. Çalışmalarımız başladı. Sınav hazırlıklarımızı zamanlamasına paralel olarak gerçekleştiriyoruz. Her alan için örnek sorular hazırlayacağız” dedi.

Alan sınavı puan türü: KPSS P 121 olacak (KPSS-P 121 puanının yüzde 30 genel kültür-genel yetenek, yüzde 20 eğitim bilimleri ve yüzde 50 ise alan testi puanlarından oluşacak)

”Adaylara tavsiyem kendi alanlarındaki temel dersleri gözden geçirmeleri ve ÖSYM’nin açıklamalarını dikkate almaları. Biz bu testin alt alanlarını, her bir alandaki soru sayılarını ve örnek sorularını yayınlayacağız. Adayların bu sorular doğrultusunda çalışmalarını yürütmelerini tavsiye ediyorum”

Örnek sorular yayınlandığında facebook sayfamızda yer alacaktır.
ders sinav

 

Bir yorum bırakın