KPSS’ye katılacak öğretmen adaylarının dikkatine

0
1253

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 21 Mayıs’ta yapılacak olan KPSS öncesi, sınava katılacak olan adaylara, uyarılarda bulundu.

Bakan Yılmaz, “Öğrencilerimiz sınavın başlamasından belli bir süre önce gelsin, gerekli kontrolleri yapılsın ve sınav başladığı anda da sınav başlasın. Yani sınava girsin, bir arada girip de diğer insanların dikkatini dağıtmasın zamanını çalmasın’ diye bir kural koydu. Dolayısıyla ben bütün kardeşlerime hak kaybına uğramamaları için ÖSYM tarafından konulan kurallara harfiyen uymalarını öneriyorum. Eğer ÖSYM ’15 dakika önce gelin’ diye açıklama yapmışsa, ÖSYM’nin çağırdığı saatten de önce gitmeleri halinde hiçbir kardeşim mağdur olmaz.”

Adaylar ÖSYM’nin kurallarına uymalı:

Daha önce yaşanan mağduriyetlerin toplum vicdanını sızlattığını söyleyen Bakan Yılmaz, “Ancak ÖSYM’de diyor ki ’sağlıklı bir sınav yapmak için bu kuralları uygulamak zorundaydım’ diyor. Dolayısıyla sınava girecek kardeşlerimizin, vatandaşlarımız kurallara uymayı, hem de ÖSYM’nin bu kuralları vatandaşın kabul edeceği şekilde gerekli duyurusunu yapmasını istiyoruz. Şimdi benim çağrım bu sınava girecek kardeşlerimiz ÖSYM tarafından açıklanmış olan kurallara harfiyen uysunlar, herhangi bir hak kaybına sebebiyet olmasın” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/kpssye-girecek-ogretmen-adaylarina-uyari-40457333

Bir yorum bırakın