Küba’lı Yazardan Erdoğan Eleştirisi

0
1254

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Küba ziyareti sonrası Küba’nın en ünlü yazarlarından  Eugenio Yanez, Erdoğan için “Hiçbir bilgisi yok” dedi.

tayyip_küba

Küba’nın en ünlü yazarlarından Eugenio Yanez, Erdoğan’ın Küba ziyareti sırasındaki “Küba’ya bakın. Sosyalizmden geliyor. Küba’daki saray beni adeta büyüledi. Beton yığınının içine girmiyorsunuz. Duvarlar arasında yürümüyorsunuz. Bu saray çok muhteşem” sözleri için Küba konusunda hiçbir bilgisinin olmadığını ileri sürdü. Yanez, “Habana’da Türk Banyosu” başlıklı köşesinde sarayın 1948-1952 yıllarında Devlet Başkanılığı yapan Carlos Prio Socarras tarafından Yargıtay ve Başsavcılık binası olarak inşa edildiğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Küba’da gördüğü ve etkisinde kaldığı tüm binaların sosyalist devrim öncesi yapıldığını yazdı.

Erdoğan’ın üçüncü dünya ülkesi devlet başkanı gibi davrandığını yazan Yanez “ tüm devlet başkanlarının Küba tarihi ile ilgili herşeyi bilmesi zorunluluğu yok. Bu yüzden yanında danışmanları, diplomatları ve gazetecileri bulunduruyor. Madem bilgisi yoktu o zaman onlara danışsaydı eminimki onlar bu tarihi hatayı yapmazdı” açıklaması yaptı.

Bir yorum bırakın