Kura ile 1.950 Engelli Memur Alımı Yapılacak

0
1344
DPB’den yapılan açıklamaya göre, alınacak olan 1.950 engelli memur adayı için tercihler 4 – 11 Aralık 2015 tarihleri arasında kabul edilecektir.

Bilindiği üzere Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU tarafından Aralık ayı içerisinde engelli memur alımının gerçekleştirileceği bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştı.
Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarınca engelli personel alımı amacıyla Başkanlığımıza bildirilen kadrolar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Nitelik Kod Kılavuzu, İdari Yargı Kararları ve ilgili mevzuata uygunluk açısından incelenmiş, engelli memur yerleştirmelerine ilişkin Tercih Kılavuzu yayımlanmak üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına gönderilmiştir.
engelli memur ekpss
Bu itibarla;
– İlköğretim/Ortaokul/İlkokul eğitim düzeyinden 210,
– Orta öğretim düzeyinde 1.549,
– Önlisans eğitim düzeyinden 126,
– Lisans eğitim düzeyinden 65
olmak üzere toplam 1.950 kadro adayların tercihleri alınmak üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir.
Adayların başvuruları 4 – 11 Aralık 2015 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından www.osym.gov.tr internet adresi üzerinden alınacak olup, yerleştirme ve kura sonuçları 16 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir.
Bu kadrolar için hazırlanan EKPSS/Kura Tercih Bilgi Sistemi, Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde adayların hizmetine sunulmuştur.
Bu vesileyle Devlet Personel Başkanlığı olarak engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü’nü kutlarız.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
EKPSS/Kura Tercih Bilgi Sistemi için tıklayınız…

Bir yorum bırakın