KYK Burs ve Kredi Kazananlar İçin Taahhüt Senedi Tarihlerini Uzattı

0
1312

KYK, bu yıl kredi veya burs kazanan öğrenciler için Taahhüt Senedi sürelerini uzattı. Buna göre 29 Mart 2013 tarihine kadar noterden alınacak taahhüt senetleri bölge yurtkur müdürlüğüne iletilebilir. Bu tarihten sonraki işlemler kabul edilmeyecek bu öğrenciler kazandıkları burs ve kredi hakkından vazgeçmiş sayılacaklar.

Ödemeler ocak ayından bu yana toplu halde yapılacak.

BKZ: Taahhüt senedi nereden nasıl alınır ?

2012-2013 öğretim döneminde Kurumumuza müracaat ederek burs veya öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin senet teslim tarihi Mart ayı son iş günü (29.03.2013) mesai saati bitimine kadar uzatılmıştır.

Öğrenciler senetlerini noterde tanzim ve tasdik ettirdikten sonra Kurumumuzun bölge ve/veya yurt müdürlüklerine teslim edecektir. Bölge ve/veya yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise “Söğütözü Mah.2176.Sok.No:25 Çankaya/Ankara” adresindeki Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne posta ile gönderecek veya elden teslim edecektir.

Senetlerini teslim eden öğrencilerin ödemeleri; teslim ettikleri ayı takip eden bir sonraki ödeme döneminde, eski öğrencilerin yurtkurödemelerinin yapıldığı tarihten sonraki iş gününde, Ocak 2013 ayından geçerli olmak üzere T.C Ziraat Bankasının ilgili şubelerinden yapılacaktır.

Basın mensuplarına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Hasan ALBAYRAK
Genel Müdür

Bir yorum bırakın