KYK burs ve kredi sonuçlarının açıklanma tarihi

0
1885

Ocak 2016’dan itibaren ödemeleri yapılmaya başlanacak olan KYK burs ve kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak ? Kurumun resmi sayfasında şuan için bir sonuç ekranı görünmezken, aralık ayının ilk iki haftasında sonuçların açıklanması bekleniyor. 

KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının kesin olarak ne zaman açıklanacağı henüz bilinmiyor.

Üniversite öğrencilerinin özellikle ikamet ettiği kent dışında okumaları durumunda ekonomik konaklama fırsatına sahip olmasını sağlamakta olan yurt hizmetleri için devletin belirledikleri yurt binalarına ilişkin başvurular KYK’ya yapılıyor.

KYK Burs ve Kredi sonuçları açıklanma sayfası: KYK burs ve kredi sonuçları http://kyknet.gsb.gov.tr adresinde yer alacaktır. Sonuçların takibini bu siteden yapabilirsiniz.

burs kredi ödemeleri

 

BURS ve KREDİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK ?

KYK, her yıl burs ve kredi kazanan öğrencilerin ödemelerini Ocak ayında yapıyor. Buna göre yine bu hakkı kazanan öğrenciler 8-15 ocak arasında ödemelerini alabilecekler. Burs ve kredi ödemeleri Ziraat Bankası aracılığıyla yapılmaktadır.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre 2015 yılı itibarıyla 996.312’si öğrenim kredisi, 353.722 ‘si burs olmak üzere toplam 1.350.034 öğrenci bu imkandan yararlanıyor. Lisans öğrencilerine aylık 330 TL, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660 TL, doktora öğrencileri ise aylık 990 TL kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik etmek amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100’e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere 990 TL veriliyor.
Kredi ve bursa hak kazanan öğrencilere ödemeler, Ocak 2016’dan itibaren gerçekleştirilecek.

Bir yorum bırakın