KYK Yurt, Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak 2015

0
2101

2015-2016 akademik yılında Kredi ve Yurtlar Kurumu yine yurt, burs ve kredi için başvuruları alacaktır. Bu başvuruların ne zaman yapılacağı bir çok üniversite adayı için merak konusuyken, yazımızda başvuru tarihleri ve diğer detaylara ilişkin bilgileri sizlerle paylaşacağız. 

Yurt, Burs ve Kredi Başvuruları 2015:

LYS sınav sonuçlarının ardından üniversite tercih süreci başlayacak bunun ardından öğrenciler üniversitelere yerleştirilecek ve  KYK başvuruları kabul edecektir. KYK, burs yurt ve kredi başvuruları bu nedenle Temmuz ayı sonu – Ağustos ayının ilk haftasında başlayabilir.

Geçtiğimiz yıl Yurt başvuruları 11 Ağustos 2014’te sona ermişti.

Başvuruları kaçırmamak için facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

Burs ve kredi başvuruları ne zaman başlar ?

Tahmini olarak başvuruların Temmuz ayı sonlarında yapılmasını bekliyoruz.

yurtkur

BURS NEDİR?

Yurt içerisinde yükseköğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız verilen paradır.

ÖĞRENİM KREDİSİ NEDİR?

Yurt içinde ve Yurt dışında yükseköğrenim yapan Türk gençlerini maddi yönden desteklemek, sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak amacıyla devam ettikleri yükseköğretim kurumlarının normal öğrenim süresince verilen, zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır.

Öğrenim kredisi borcu, öğrenciye normal öğrenim süresince verilen miktarlara Türkiye İstatistik Kurumu Toptan Eşya Fiyat Endeksindeki artışlar uygulanarak hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilir.

Bir yorum bırakın