KYK Yurtlarına Ücretsiz İnternet Geliyor

0
1334

KYK Yurtkur yurtlarına, üniversite öğrencileri için ücretsiz internet çalışmaları başladı. 2. dönem sonuna kadar tüm yurtlarda ücretsiz internet çalışmalarının tamamlanması bekleniyor. İlgili yurtkur duyurusu şöyle:

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMUNA BAĞLI YURTLARIN TAMAMINA ÜCRETSİZ İNTERNET GELİYOR…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Ankara Voleybol Federasyonu Kapalı Spor Salonunda, 2 Kasım 2012 tarihinde, 40.000 kapasiteli 53 yurdun açılış töreni sonrasında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrencilerin ücretsiz internet kullanımına imkan sağlayacak bir protokol imzalandı. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından imzalanan protokolün hayata geçirilmesi için çalışmalar sürüyor.

yurtkur

Konuya ilişkin yapılan çalışmaları Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç twitter hesabından duyurdu.

Bakan Kılıç “Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki YURTKUR yurtlarında kalan 308.000 gencimize ücretsiz internet sözü verdik. 81 il, 345 yurt, 308 bin genç. Vereceğimiz ücretsiz internet hizmetinin altyapı dahil maliyeti 100 milyon lira. Biz bu hizmeti bir an önce başlatmak için sabırsızlanıyoruz. Fakat altyapı yatırımlarında ciddi eksiklikler var. Bir kere olsun ama tam olsun düşüncesiyle altyapı yatırımlarını TT ve UDH Bakanlığı ile sürdürüyoruz. Yurtların yaklaşık yarısında Nisan başında, diğerlerinde ise Haziran’da altyapı ve iletim çalışmaları bitmiş olacak. Sevgili gençler (YURTKUR’daki 308 bin kardeşim) 100 milyonluk ücretsiz internet paketi geç/güç olsa da sorunsuz olacak “dedi.

Bir yorum bırakın