KYK’dan Öğrencilere Yurt Ücretleri Uyarısı

0
2329

KYK, yurtlarda kalan öğrencilerin ücret ödemelerinin en geç ay sonuna kadar yapılması gerektiğini belirtti.

Yurt İdare ve İşletme Yönetmeliğinin 9/c maddesi gereğince yurt ücretleri her ayın son iş günü saat: 14.00’a kadar tahsil edilmesi gerekmektedir.

Daha önceki dönemlerde yalnız yurt müdürlükleri tarafından tahsil edilebilen yurt ücretleri, öğrencilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına geliştirilen yeni KYKTS ile öncelikli olarak Ankara’daki, ardından 1 Temmuz 2012 tarihi itibariyle tüm yurtlarımızda barınan öğrencilerimiz için Ziraat Bankası şubeleri, ATM’leri ve internet bankacılığı kanallarıyla da tahsil edilebilir hale getirilmiştir. Yeni sisteme geçiş ve uyum sürecinde öğrencilerimizin mağduriyetini önlemek amacıyla Temmuz 2012, Ekim 2012 ve Kasım 2012 aylarında yurt ücretini yatırma süreleri uzatılmıştır.

Aralık 2012 ayı da dahil olmak üzere yurt müdürlükleri ve Ziraat Bankası’ndan ilgili aya ait yapılan ödemeler her ayın son işgünü saat 14.00’da sonlandırılacak olup yurt ücretlerini yatırma süresi hiçbir suretle uzatılmayacaktır. Ödemesini yapmayan öğrencilerle ilgili olarak Yurt İdare ve İşletme Yönetmeliği esaslarınca işlem yapılacaktır.

Bir yorum bırakın