Lise Mezunları da MEB Takviye Kurslarına Katılabilecek

0
1468

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yaptığı açıklama ile lise mezunlarının da Halk Eğitim Merkezlerindeki takviye kurslara katılacağını belirtti. Avcı:
“Halk Eğitim Merkezlerini hem kapasite hem eğitici, ‘beşeri kapasite’ olarak arttırıyoruz. Mezun öğrencilerimiz de takviye kurslarını buralardan alabilecekler” dedi.

EBA’dan sınavlara hazırlık testlerini indirebilirsiniz:

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden TEOG sınavlarındaki 6 derse ilişkin kazanım testleri yayımladıklarını anlatan Bakan Avcı, bu testlerin büyük rağbet gördüğünü ve 2 milyonun üzerinde kişinin bilgisayarına indirdiğini belirtti.

MEB Tarafından Deneme Sınavları Yapılmaya Başlanacak:

“Artık Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz ‘deneme sınavı’ yapabilecek duruma da geldi. Dolayısıyla öğrencilerimiz sene içinde yapacağımız bu tür deneme sınavlarıyla kendi durumlarını ölçüp, o kazanım testlerinden nasıl daha iyi yararlanabileceklerini görmüş olacaklar. Mezun öğrencilerimiz için de aynı şekilde kazanım testlerini geliştiriyoruz. Onlar da yine elektronik ortamdan ücretsiz olarak indirilebilecek, indirilmeye başlandı zaten.

öğrenciler

Mezun öğrencilerimize yönelik deneme testlerini ‘e-sınav sistemi’ üzerinden yapabilecek hale geldik. Onu da önümüzdeki dönem yapacağız. Ayrıca, Halk Eğitim Merkezlerini hem kapasite hem eğitici olarak ‘beşeri kapasite’ olarak arttırıyoruz. Mezun öğrencilerimiz de takviye kurslarını buralardan alabilecekler. MEB sitesinden, hem öğrenciler hem de mezun öğrenciler, kazanım testlerine ve deneme sınavlarına ulaşabilecekler. Deneme sınavları da ‘e-sınav’ şeklinde gerçekleştirilecek. Böylece mezun öğrenciler de nerede eksiklikleri olduğunu görebilecekler ve ona göre çalışmalarını da aldıkları takviye kursu da o doğrultuda zenginleştirebilecekler.”

Bir yorum bırakın