Liseli Kız 10 Kişi Tarafından Tehditle Cinsel İlişkiye Zorlandı

0
1483

Adana’da 10 kişi tarafından, “görüntüleri internette yayınlarız” şeklinde tehdit edilerek ilişkiye zorlanan lise 3’üncü sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Y.G’nin olanları rehber öğretmenine anlatması sonucunda soruşturma başlatıldı. 8 kişi gözaltına alındı, 2 kişi hala aranıyor.

Lise 3. sınıf öğrencisi olan genç kız, kendisiyle zorla ilişkiye girenlerden biri olan Can Ç. ile arkadaşlık kurdu. Arkadaşlıkları ilerlemesinin ardından ilişki sırasında görüntü aldığı ileri sürülen Can Ç, genç kız ile ayrıldıktan sonra bazı kişiler, “Elimizde senin Can Ç. ile cinsel içerikli görüntülerin var, eğer bizimle birlikte olmazsan bunu sosyal paylaşım sitesi üzerinden yayınlarız, rezil olursun” diyerek genç kızı tehdit etti. Tehditlerden korkan liseli kız, mesaj atan kişiyle buluşup cinsel ilişkiye girdi. Bundan sonra farklı kişiler de aynı yöntemle genç kızı arayıp, birlikte oldu. Ancak arayıp tehdit edenlerin ardı arkası kesilmedi.

Rehber Öğretmeni Durumu Farketti

Bu durum nedeniyle psikolojisi bozulan genç kız, derslerinde de başarısız olmaya başladı. Yaklaşık 1 yıl boyunca tehditlerle cinsel ilişkiye giren genç kızın derslerinin giderek kötüye gitmesi ve ruh halinin bozulduğunu fark eden rehber öğretmeni Y.G.’yi odasına çağırıp, sohbet etmeye başladı. Önce bir sorunun olmadığını anlatan Y.G., öğretmenin ısrarlı soruları üzerine yaşadıklarını anlatmaya başladı. Genç kız, başından geçenleri tek tek anlatınca rehber öğretmeni hemen durumu kızın ailesine bildirdi. Ailenin şikayeti üzerine de polis soruşturma başlattı.

8 Kişi Yakalandı, 2 Kişi Aranıyor

Polis, genç kızın sosyal paylaşım sitelerindeki adresleri ve telefonundan kendini arayanları incelemeye aldı. Yapılan araştırma sonucu genç kızla tehdit zoruyla ilişkiye girdiği ileri sürülen Orkun K. (22), Uğur S. (21), Kaan S. (21), Eyüp Ç. (19), Engin K. (24), Halil İbrahim G. (21), A.K. (17) ve E.C.D.(17) gözaltına alındı. Ahlak Bürosu ekipleri tarafından sorgulanan 2’si öğrenci 8 şüpheli, genç kızla kendi isteğiyle ilişkiye girdiklerini, yaşının da küçük olduğunu bilmediklerini ileri sürdü. Şüpheliler, cinsel içerikli görüntüleri de genç kızın kendisinin çektiğini savundu.

Polis, genç kızla ilk kez birlikte olan ve cinsel ilişki sırasında görüntü çektiği ileri sürülen eski sevgilisi Can Ç. ile 1 kişiyi de arıyor. Can Ç.’nin üniversitede okuduğu ve farklı bir kentte yaşadığı da belirlendi.

8 şüpheli, ifadelerinin ardından sevk edildikleri nöbetçi mahkemece adli kontrol kaydıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

liseli_kıza_1_yıl_tecavüz

Bir yorum bırakın