LYS-5 Yabancı Dil Sınavı Soruları ve Cevapları (2014)

2
5560

15 Haziran 2014 pazar günü saat 14:30′da başlayan sınav LYS 5 Yabancı Dil -İngilizce, Almanca, Fransızca- soruları ve cevapları (%20′lik kısım) ÖSYM tarafından 22 Haziran’da açıklanacaktır. Sınav sonuçlarının da 27 Haziran’a kadar açıklanmasını bekliyoruz.

LYS Yabancı Dil sınavı sorularının neden hepsi yayınlanmıyor ?

ÖSYM’ye verilen yetkiye göre sınav sorularının açıklanması artık bilgi edinme kapsamında değil. Bu nedenle ÖSYM sorulardan istediği kadarını yayınlıyor. Bunun değiştirilmesi için çeşitli çalışmalar mevcut ancak YGS’de olduğu gibi LYS’de de soruların sadece %20′lik kısmı yayınlanacak.

LYS-5SINAV TARİHİ: 15.06.2014  (Sorular Yayınlandı)

Yabancı Dil Testi ve Cevap Anahtarı (Almanca)

Yabancı Dil Testi ve Cevap Anahtarı (Fransızca)

Yabancı Dil Testi ve Cevap Anahtarı (İngilizce)

LYS 5 Yabancı Dil Sınavı ile ilgili bilgiler:

15 Haziran 2014 Pazar günü yapılacak olan LYS-5, öğleden sonra saat 14.30′da başlayacak, tek oturumda uygulanacak
ve toplam 120 dakika sürecektir. Sınavda adaylara 80 soru sorulacaktır.

Yabancı Dil Sınavı Almanca, Fransızca ve İngilizce olmak üzere üç dilde yapılacaktır.

Yabancı dil testinde her dil için ayrı bir soru kitapçığı bulunacaktır. Sınavda adaya LYS başvurusunda bildirdiği yabancı dile ait soru kitapçığı verilecektir. Adaylar, LYS-5’te sınav süresinin ilk 90 dakikası ve son 15 dakikası içinde sınav salonundan ayrılamazlar.

İngilizce Öğretmenliği

2 YORUMLAR

  1. gecen seneye bakilinca ama sinav bu sene zor oldugu icin puanlarin dusecegi gibi bir olasilik var mi acaba ben dogma buyume almanyaliyim ve almancam cok iyi yani kazanabilir miyim sizce ist uni tercumanlik bolumunu lutfen bana yazin cok kafam karisik simdiden tsk ederim ltf yazin bana

  2. Merhaba Arkadaslar benim sorum olucakti malum bu girdigimiz LYS5 sinavinda baya zor ve bir o kadar uzun paragaraflar sordular zaman kisitli geldi 12 soru yetistiremedim haliyle bu benim hayalimdeki uni icin de biraz zor gozukuyor size sormak istedigim soru soyle ben ygsden 200 aldim sinavda 68 soru yaptim 80 sorudan ne kadar dogru ne kadar yanlis cikacagini bilemiyorum acikcasi ve hayalimdeki uni ISTANBUL UNIVERSITESI Almanca ogret. aklima yatti ama tercumanlik istiyorum ben malum puani yuksek

Bir yorum bırakın