LYS Başvuruları İçin Son Gün 21 Nisan

0
1003

LYS başvuruları 21 Nisan’a kadar devam edecek. Önce başvuruların ardından sınav ücretinin yatırılacağı süreç uzatılmayacak ancak başvurusunu yapanlar sınav ücretini 22 Nisan gün bitimine kadar yapabilecek.

“Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 22 Nisan 2015 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 22 Nisan 2015 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.”

Başvuruların nasıl yapılacağını öğrenmek için buraya tıklayınız.

Adaylar, başvuru işlemini tamamladıktan sonra LYS başvuru bilgilerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden başvuru süresi içinde mutlaka kontrol etmeli ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü edinmelidir.

lys başvuru2015 LYS’ye kimler katılabilir ?

2015 yılı YGS’den en az 180 puan alan adaylar LYS başvurusu yapabilecektir. 140 ve üstü alan adaylar ise LYS’ye başvuru yapamayacak ancak 2 yıllık ve AÖF tercihleri yapabileceklerdir.

LYS başvuru süresi uzatılacak mı ?

Büyük bir aksilik söz konusu olmadıkça LYS başvuru süresi uzatılmayacaktır. Başvurunuzu 21 Nisan gecesi 23:59’a kadar ÖSYM’nin sitesi ais.osym.gov.tr adresinden yapabilirsiniz.

 

Bir yorum bırakın