LYS Sonuçları Açıklandı Mı ? LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Tahminler

0
1276

Üniversite adayları, merakla LYS sonuçlarının açıklanmasını beklerken, henüz ÖSYM’den sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir bilgi gelmedi.

ÖSYM başkanı Ömer Demir, daha önceden yaptığı açıklamada sonuçlar konusunda bir sürpriz yapma gibi bir iddiaları olmadığını belirtmişti.

Sınav sonuçlarını makul bir süreçte açıklamak istediklerinin altını çizen Ömer Demir, “Sınav sonuçlarını açıklarken süre konusunda sürpriz yapmak gibi bir iddiamız yok. Önemli olan, sağlıklı şekilde sonuçları üretelim. Çünkü sürprizin kurumsal açıdan maliyeti şu; sabaha kadar kişileri çalıştırmak zorundasınız, yorgun bir şekilde hata yapma riski olabiliyor. Dolayısıyla süreyi öne çekme konusunda çok özel bir gayretimiz olmayacak. Ama makul bir süre içinde açıklamaya çalışacağız” değerlendirmesinde bulundu.

ösym lys

2015 LYS Sonuçları ne zaman açıklanacak ?

LYS sonuçlarının 29-30 Haziran 2015 tarihlerinde açıklanmasını beklemekteyiz. Elbette sonuçların açıklanması daha uzun zaman alabilir. LYS sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.

>>> LYS Sonuç Sorgulama 2015 <<<

Bir yorum bırakın