LYS’lerde Toplam 4 Soru İptal Edildi (2013)

4
3222

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, Lisans yerleştirme sınavı sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada: Matematikten 2 soru ve kimya bölümünden 2 sorunun iptal edildiğini belirtti. İptal edilen soruları cevaplayan öğrencilerin cevapları doğru olarak kabul edilmiştir. Hangi soruların iptal edildiğine dair yazılı açıklamayı bekliyoruz şuan için.

İPTAL EDİLEN 2 SORUYA CEVAP VERENLERİ DOĞRU YAPTI DİYE KABUL ETTİK
2011,2012 ve 2013 yıllarına bakarsak matematik doğru cevap sayılarının değişimi sola yatık ancak hedeflenen normal dağılımdan daha düşük başarıya yatık bir eğri var.
Matematik testinde 2 sorumuzu iptal ettik. İptal edilen sorulara işaretleme yapmış adayları doğru yaptı diye değerlendirdik.
Fizik sorularında da benzer grafik var. Kimyada da 2 sorumuz iptal edildi. Yine benzer grafik kimyada da var.
Biyoloji kısmen birbirine yakın.
Türk Dili ve edebiyatı testinde kitlenin daha geniş olması nedeniyle eğriler tamamen normal dağılıma uyan eğriler.

2012 lys

4 YORUMLAR

  1. ÖSYM başkanı hatalı soruları “Sadece cevaplayan öğrencilerin vermiş olduğu cevapları doğru kabul ettik.” diyor.iyi de doru cevabı bulacağımı diye zamanını boşa harcayan ve doru cevabı seçeneklerde bulamayan ve sonuç yanlış olur, diyerekten hiçbir işaretleme yapmayan öğrencilere haksızlık değil midir?
    matematik sorusunda cevabı bulmak için en az 10-5 dk harcayan öğrenciler var.Zamanı boşa geçirince diğer sorulara bakmaya fırsat bulamayan onbinlerce öğrenci oldu…

  2. sen o kadr zamanını harca hatalı soruya iptal edilsin seninki kabul edlmesin nye yanlş sorunun cevabını sen nye bulamdn dye bravo bravo ösym emeğiniz emanetimzdirmiş

Bir yorum bırakın