Marmara Üniversitesi Öğrenci Yurtları (2013)

0
2118

Kız öğrenciler için üniversitemiz bünyesinde iki adet yurt bulunmaktadır. Bu yurtlar Marmara Üniversitesi içinde yer almaktadır ve üniversiteye bağlıdır. Öğrenciler bu yurtların dışında yurtlar da seçebilirler.

  • Handan Ertuğrul Kız Öğrenci Yurdu 
  • Özmen Aktar Kız Öğrenci Yurdu 

Erkek öğrencilerin üniversitemiz içindeki yurtlarda barınma imkanı olmayıp, Kredi ve Yurtlar kurumuna ait yurtlarda kalma imkanları vardır. KYK yurt başvuruları sitemizden duyurulmaktadır. Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Özmen Aktar Kız Öğrenci Yurdu 

Yurdumuz 478 öğrenciye hizmet vermektedir. Banyo ve tuvalet odaların içinde yer almaktadır. Öğrencilerimize 24 saat sıcak su hizmeti verilmektedir. Yurdumuzda 3 adet etüt odası, TV dinlenme odası, kantin, çamaşırhane, kuaför ve internet bağlantısı bulunan bir bilgisayar merkezi bulunmaktadır. Konuklarımız için bekleme salonu bulunmakta ve öğrencilerin görüşmelerini yapabilmeleri için katlarda telefon bulunmaktadır.

Yurdumuz bir yönetici, bir büro memuru, iki danışma görevlisi (gece ve gündüz), üç hizmetli personel ile hizmet vermektedir.

İletişim Bilgileri
Özmen Aktar Kız Öğrenci Yurdu
Yurt Müdiresi: Nazire İPEK
Tel. No. : 0 216 418 99 18 – 0 216 345 96 93
Adres : Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü

 

Handan Ertuğrul Kız Öğrenci Yurdu

Özmen Aktar Kız Öğrenci Yurdu’na bağlı olarak hizmet veren yurdumuz sekiz odadan oluşmakta ve 96 öğrenciye hizmet vermektedir. Yurdumuzda bulunan 12 odada sekizer öğrenci barınmaktadır. Sekiz kişilik odalarımızda dört adet ranza, dört adet çelik dolap, bir adet buzdolabı, şahsa ait ahşap dolap, masa ve sandalyeler vardır. Banyo ve tuvalet odaların içinde yer almaktadır. Çamaşır makineleri odalardaki banyonun içindedir. Öğrencilerimize 24 saat sıcak su hizmeti verilmektedir. Yurdumuzda bir adet etüt odası, bir adet TV dinlenme odası ve internet bağlantısı bulunan bir bilgisayar merkezi bulunmaktadır.

Yurdumuz bir gece görevlisi, büro memuru ve bir hizmetli ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.

İletişim Bilgileri
Handan Ertuğrul Çağdaş Yaşam Kız öğrenci Yurdu
Yurt Müdiresi: Nazire İPEK
Tel. No. : 0 216 349 39 26 – 0 216 349 39 16
Adres : Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü

Bir yorum bırakın