Marmara Üniversitesi Yatay Geçiş Başvuruları ve Kontenjanlar (2013-2014)

1
2107

2013-2014 Akademik Yılı için Marmara Üniversitesi yatay geçiş başvuru tarihleri: 8-11 Temmuz 2013. Üniversite bu süre içinde hem internetten önbaşvuru istiyor ardından da okula gerekli belgelerin iletilmesini. Kontejanlar aşağıdaki pdfde yer almaktadır.

Yatay Geçiş İçin Gerekli Belgeler:

1) ÖSYS sonuç belgesi bilgisayar çıktısı.(“Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” olmayan belgeler kabul edilmez, güncel sonuç belgesi çıktısı alınız.)
2) 8-11 Temmuz 2013 tarihlerinde www.marmara.edu.tr veya oidb.marmara.edu.tr web sayfalarındaki yatay geçiş duyurusu üzerinden on-line başvuru
yapıldıktan sonra, gerekli belgelerin aynı tarihlerde (8-11 Temmuz 2013) ilgili Fakülte\Yüksekokul\Meslek Yüksekokullarına (Birim öğrenci işleri veya Bölüm
Sekreterliklerinde) teslim edilerek ön kayıt işleminin tamamlanması gerekmektedir.
3) Üniversitesinden onaylı not döküm belgesi (transkript), yabancı dilde eğitim verilmeyen diploma programlarına yapılan başvurularda yabancı dildeki not durum belgelerinin noter onaylı tercümesi eklenecektir.
4) Vesikalık fotoğraf (1 Adet- Son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş)
5) Disiplin cezasının bulunmadığına dair belge (Onaylı-transkript üzerinde yazılı olarak da kabul edilebilir.)
6) Öğrencinin müfredat programını ve ders içeriklerini gösteren belge. (Türkçe veya başvuru yaptığı diploma programının dilinde onaylı olarak.)
7) Başvurular, bütün belgeler tamamlanmış olarak ilgili meslek yüksekokuluna elden ya da posta ile yapılır. Postadaki gecikmelerden dolayı geç kalmış başvurular dikkate alınmaz. Koşulları sağlamadığı için veya eksik belge nedeni ile başvurusu değerlendirmeye alınmayanlar ile başvurusu değerlendirilen ve kabul edilmeyen adaylara yazılı bildirim yapılmaz, sonuçlar Üniversitenin internet adresinde duyurulur. Bu durumlarda başvuru evrakı iade edilmez.
8) Eksik belgeli başvurular değerlendirmeye alınmaz.

Başvuru yapmak için tıklayınız. 8 Temmuz’da bğalantı içindeki link aktif olacaktır.

Başvuru pdfsinde kurumiçi ve kurumlararası yatay geçiş kontenjanları bulunmaktadır!

marmara üniversitesi

1 YORUM

  1. 3. maddede geçen, “yabancı dilde eğitim verilmeyen diploma programlarına yapılan başvurularda yabancı dildeki not durum belgelerinin noter onaylı tercümesi eklenecektir.” kısmını açıklayabilirmisiniz? Ben Türkçe bölüm öğrencisiyim, yabancı dilde not durum belgesi almam gerekiyor mu?

Bir yorum bırakın