MEB Dershanelerin Yerine Kendi Kursunu Açacak

0
1349

Şu sıralar dershaneleri kapatma programıyla meşgul olan MEB, sınavlara hazırlık için halk eğitim merkezleri öncülüğünde bir kurs programı çalışması içinde. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün halk eğitim merkezi açıklamasına göre  bu kurslar arasında üniversiteye hazırlık kursları da yer alacak.

Buna göre, fen, sosyal bilimler, Anadolu liseleri, Anadolu öğretmen,  güzel sanatlar ve spor liseleri; Anadolu imam hatip ve imam hatip liseleri ile  genel, mesleki ve teknik liseleri öğrencileri için ”Ortaöğretim Kurumları  Öğrencilerine Yönelik Destekleyici Kurslar” açılabilecek. Üniversiteye hazırlık  kursları da bu kapsamda olacak.
Öte yandan Anadolu liseleri, fen lisesi ve kolejlere hazırlık  kurslarıyla bursluluk ve yatılılık sınavlarına hazırlık için ise ”Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Destekleyici” kurslar açılabilecek.
meb
Halk eğitim merkezlerinde ayrıca kaymakamlık, hakimlik, müfettişlik  gibi meslek sınavlarına hazırlık kursları da düzenlenebilecek.
Tüm kurslarda 256 saat ders verilebilecek. Destekleyici kursların  içerikleri, bireylerin ihtiyaçları ve kurumların imkanları doğrultusunda merkezler ve milli eğitim müdürlüklerince hazırlanacak.
Kurslara katılanlara ”Kurs Bitirme Belgesi” yerine, ”Katılım  Belgesi” verilecek.

Bir yorum bırakın