MEB Takviye Kurslarına Başvuru Tarihleri 2015

0
1931

MEB, 2015-2016 eğitim öğretim yılında da takviye kurslarına devam edecek. Halk Eğitim Merkezleri ile okullarda düzenlenecek olan ücretsiz takviye kurslarına başvurular ne zaman alınacak ?

Takviye kursları 2015 başvuruları 1 Eylül’den itibaren alınmaya başlanacaktır.

Takviye Kursları ne zaman başlıyor ?

1 Ekim’de başlayacaktır. 1 Ekim itibarıyla ders saatleri dışında ve hafta sonlarında öğrencilerin tercihine uygun gün ve saatlerde kurslar başlatılacak. Lise mezunları için de başvuru ve kurs başlama tarihi aynı olacak. Öğrenci ve mezunlar, bir dönem boyunca an az 36 saat olmak üzere, bir dersten ortalama 96 saate kadar takviye kursu alabilecek. MEB, takviye kursları için Türkiye genelinde yaklaşık 400 bin dersliği kullanıma sunabilecek. Lise mezunu ve devam eden öğrencilere, Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler gibi alanlarda paket program önerileri sunulabilecek. Öğrenciler, bu programlardan istediklerini seçebilecek, ayrıca başka derslerden de kurs alabilecek. Ortaokul ve liseye devam eden öğrencilere okulda, lise mezunlarına ise halk eğitim merkezinde kurs açılması için planlamalar yapıldı.

Liseli öğrenciler için de takviye kursları açılacak

Takviye Kursları ücretsiz olacak

Örgün öğretim çağı dışında kalan gençler için de okul derslerine ilişkin bilgilerini güncellemek ve üniversitelere giriş sınav sürecinde ihtiyaç duyduğu müfredat eksikliklerini gidermek amacıyla, halk eğitim merkezlerince koordine edilen takviye kursları hayata geçirilecek. Halk eğitim merkezlerinin yanında bu konuda ihtiyaç duyulması halinde okul binaları başta olmak üzere bakanlığın bütün imkanları kullanılacak. Hem okullardaki bu tür kurslar hem de halk eğitim merkezlerindeki takviye kursları ücretsiz sunulacak.

Bir yorum bırakın