MEB, YLSY ile yurtdışına 1.391 lisansüstü öğrencisi gönderecek

0
1027

MEB, Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim görmesi için 1.391 öğrenciyi yurt dışına gönderecek. 31 Ekim’de başlayacak olan başvuru süreci 6 Kasım’a kadar devam edecektir. Başvuru kılavuzu ve diğer detaylar, 31 Ekim’den itibaren sitemizde yer alacaktır.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “1416 sayılı kanun kapsamında MEB Tarafından lisansüstü eğitim yapmak üzere yurt dışına gönderilecek kişiler ile ilgili çalışmalar tamamlandı. Toplam 1391 arkadaşımız yararlanabilecek, Başvurular 31 Ekimde Başlıyor” ifadesini kullandı.

universite ogrencileri

2014 – YLSY

Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencilerin Başvuru, Seçme Ve Yerleştirme İşlemleri Hakkında Duyuru

1416 sayılı Kanun kapsamında yurt dışına lisansüstü öğrenim görmek üzere gönderilecek öğrencilerin başvuru, seçme ve yerleştirme işlemlerine ilişkin hususları içeren 2014 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu 31 Ekim 2014 tarihinde Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü (http://yyegm.meb.gov.tr) ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) (http://www.osym.gov.tr) internet sayfalarında yayımlanacaktır.

Bir yorum bırakın