MEB’den Cuma Namazı İzni Uygulaması

0
1235

Kamuda Cuma Namazı izni uygulamasının ardından MEB de illere gönderdiği yazı ile cuma namazı saatlerinde yönetici ve öğretmenlere gerekli kolaylıkların sağlanması gerektiğini belirtti.

Yazıda, cuma namazı saatinin mesai ve ders saatleriyle çakışması halinde gerekli tedbirler alınarak mesai saatleri ve ders çizelgelerinin düzenlenmesi istendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Başbakanlık tarafından cuma namazı için hazırlanan genelgenin yürürlüğe girmesinin ardından, isteyen yönetici, öğretmen ve diğer personele cuma namazı saatlerinde gerekli kolaylığın sağlanması için illere yazı gönderdi.

Bakanlık tarafından 81 ilin milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda, cuma namazına ilişkin Başbakanlık genelgesinin Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği anımsatıldı.

Yazıda, Bakanlığa bağlı her tür ve seviyedeki resmi ve özel öğretim kurumlarında, cuma namaz saatinin mesai ve ders saatleri ile çakışması halinde eğitim ve öğretim faaliyetlerinde herhangi bir aksaklığa meydan vermeden gerekli tedbirler alınarak, isteyen yönetici, öğretmen ve diğer personele gerekli kolaylığın sağlanması, mesai saatleri veya ders çizelgelerinin bu doğrultuda düzenlenmesi talep edildi.

Bir yorum bırakın