MEB’in Takviye Kurslarında En Çok Tercih Edilen Ders: Matematik

0
1132

MEB’in bu yılki destekleme ve yetiştirme kurslarına en yoğun talep matematik, Türkçe ve fen bilimlerine geldi. Sanatsal ve sportif becerileri arttıran derslere 411 binin üzerinde kayıt gerçekleşirken, bunlar arasında en çok beden eğitimi tercih edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, destekleme ve yetiştirme kurslarına 22 bin 792 merkezde 4 milyon 307 bin öğrencinin devam ettiğini belirterek, “38 bin 384 ücretli, 253 bin 494’ü kadrolu olmak üzere toplam 291 bin 878 öğretmen de bu kurslarda görev almak için müracaat etti” dedi.

 

En çok tercih edilen akademik ders matematik oldu

Destekleme ve yetiştirme kurslarında en fazla talebin hangi derslere geldiğinin sorulması üzerine Kurt, şunları söyledi:
“Kurslarımızda en fazla talep gören dersler sırasıyla, matematik, Türkçe ve fen bilimleri derslerine oldu. Destekleme ve yetiştirme kurslarını öğrencilerin sadece derslerine takviye amacıyla açmıyoruz, öğrencilerin ilgi, yetenek ve istekleri doğrultusunda sanatsal ve sportif becerilerini arttırmaya dönük çalışmaları da başlattık. Bu kapsamda, bu yıl destekleme ve yetiştirme kurslarına sanat ve spor dallarında 411 bin 547 öğrenci başvuru yaptı. Bu öğrencilerden 353 bin 213’ü beden eğitimi ve spor, 55 bin 89’u resim, 53 bin 245’i de müzik grubu derslerinden kurs almak için başvurdu.”

Matematik Öğretmenliği

Muhterem Kurt, dönemlik açılan kurslar için sömestr tatilinden sonra yeni kursların açılacağını belirterek, yıllık kursların ise Haziran ayına kadar devam edeceğini, Temmuz ayında da 3 ay sürecek yaz kurslarının başlayacağını söyledi.

Bir yorum bırakın