Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Telefonları

1
3272

Milli Eğitim Bakanlığına çeşitli talep, şikayet, görüş ve bilgi edinme gibi nedenlerle artık tek bir telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Telefonu: 147 

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİ (MEBİM)
“ALO 147”

Milli Eğitim Bakanlığı’na ALO 147’yi arayarak 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

1 Mart 2012 tarihinde Van-Erciş’te hizmete giren İletişim Merkezimiz; Bakanlığımızın görev ve sorumluluklarıyla ilgili her türlü;

  • Talep
  • Şikâyet
  • Görüş-Öneri
  • İhbar
  • Bilgi edinme sorularınızı

etkin ve hızlı bir biçimde çözüme kavuşturabilmek amacıyla kurulmuştur.

İletişim merkezimizi arayarak eğitim ve öğretim başta olmak üzere Bakanlığımızca sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgi alabilirsiniz.

  İletişim Merkezimize gelen tüm çağrılara uzmanlarımız tarafından doğrudan cevap verilecek ve ilk görüşmede talepler sonuçlandırılmaya çalışılacaktır. Çağrıların bir inceleme ve araştırmayı gerektirmesi veya Bakanlığımızca işlem yapılmasını zorunlu kılması nedeniyle hemen cevap üretilemediği durumlarda anında kurum ve kuruluşlarımızla iletişime geçilerek en geç 72 saat içerisinde taleplerle ilgili telefon, SMS veya e-mail aracılığıyla geri dönülecektir.
İletişim merkezimizde çalışan personelin büyük çoğunluğu depremzededir ve yüzde 50’si engellidir.

Kullandığınız operatörün dahil olduğunuz tarifeniz üzerinden ücretlendirme yapılmaktadır.

1 YORUM

  1. “Gribilge.com Notu: İsmet Bey, kişisel bilgiler içeren yorumunuzu yayımlayamıyoruz. 147’yi arayarak MEB’e durumunuzu bildirmeniz daha uygun olacaktır. Saygılar”

Bir yorum bırakın