Milli Eğitim Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı (2012)

0
1243

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl 100 Uzman Yardımcısı alacaktır. Personel alımı için başvurular 5-9 Kasım 2012 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacak olup, sınava girecek olan aday listesi 13 Kasım 2012 tarihinde açıklanacaktır. Aşağıda Milli Eğitim Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı Kılavuzu ve Millî Eğitim Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı Başvuru Formu yer almaktadır.

[ad]

Milli Eğitim Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı Kılavuzu

Millî Eğitim Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı Başvuru Formu – Ek2

SINAV TAKVİMİ

Sınav Duyurusu ve Kılavuzu : 5 Ekim 2012

İnternet Başvurusu Tarihleri :5-9 Kasım 2012

Sinava Girecek Adayların İlanı :13 Kasım 2012

Belgelerin Teslimi :14 – 21 Kasım 2012

Sözlü Sınav :3 – 21 Aralık 2012

BAŞVURU VE ONAY İŞLEMLERİ
a) Başvurular http://www.meb.gov.tr adresinden 05 – 09 Kasım 2012 tarihleri  arasında elektronik ortamda alınacaktır.
b) Adayın kimlik ve başvuru bilgileri “Millî Eğitim Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı Başvuru Formu”na girildikten sonra ÖSYM üzerinden gelen  bilgilerinin doğruluğu sistem tarafından kontrol edilecektir.
c) Aday, T.C. Kimlik Numarası ile başvuru ekranını açarak “ EK-2 Milli Eğitim  Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı Başvuru Formu”na girecektir.
ç) Aday ekrandaki başvuru formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurduktan  sonra “tamam” butonuna basarak başvurusunu onaylayıp çıktısını alacaktır.
d) Başvuru formunun hatasız, eksiksiz, kılavuza uygun olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu olacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler
a) Elektronik ortamda doldurulan EK-2 Millî Eğitim Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı Başvuru Formu.
b) KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı.
c) Yükseköğrenim diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya  başvuru sırasında Bakanlıkça onaylanacak örneği.
d) Lisans düzeyinde denkliği YÖK tarafından onaylanmış yabancı okullardan mezun olanlar için denklik belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği ya da başvuru sırasında Bakanlıkça onaylanacak örneği.
e) İki adet vesikalık fotoğraf.
f) Adayın özgeçmişi.

 

Bir yorum bırakın